33η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Καρλάιλ – Νοτς Κάουντι 1-1

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Δεν έχει τέλος ο κατήφορος της Νοτς Κάουντι, που γνώρισε ακόμη μια ήττα το Σάββατο, αυτή τη φορά από την ουραγό Μπαρνέτ. Απογοητευτική εμφάνιση ξανά, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που είχε, γνωρίζοντας ντροπιαστική ήττα από την ουραγό. Διανύει τη χειρότερη της περίοδο, ενώ μετράει μόλις μια νίκη στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις. Το συγκρότημα του Νόλαν υποχώρησε στην 4η θέση μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα και χρωστάει μια καλή εμφάνιση κόντρα στην Καρλάιλ. Μάλιστα ο Άγγλός τεχνικός χαρακτήρισε ως απαράδεκτη την εμφάνιση της ομάδας του και δεν αποκλείεται να προχωρήσει σήμερα σε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από την Μπαρνέτ γνώρισε η Νοτς Κάουντι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Το Νοτς Κάουντι – Μπαρνέτ παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΚΑΡΛΑΪΛ

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την εικόνα της κόντρα στην Κόλτσεστερ, η Καρλάιλ κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) την προηγούμενη αγωνιστική. Καλύτερη στο πρώτο μέρος η Κόλτσεστερ που προηγήθηκε στο 44’, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και στο 79’ ο Ντέβιτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Για δεύτερο σερί παιχνίδι το συγκρότημα του Κερλ δεν έπεισε με την εικόνα του, ενώ μετράει μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια του στο πρωτάθλημα. Στη 13η θέση η Καρλάιλ που βρίσκεται στο -10 από τις θέσεις των πλέι οφ και δύσκολα μπορεί να ελπίζει σε κάτι καλό με ανάλογη συνέχεια. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του βασικού μπακ Γκρέιντζερ, που δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Καρλάιλ και Κόλτσεστερ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.