*7η αγωνιστική

*Η Γιουνγκ Μπόις παραμένει αήττητη στα 13 τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια (10-3-0).

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Λειψία. Ο Σιμακαν άνοιξε το σκορ στο 3′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ελία (33′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Σλάγκερ (73′) και Σέσκο (90+2′).

Βρήκε απέναντί της μία ασταμάτητη Λειψία, κόντρα στην οποία απλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 33′ με το πανέμορφο γκολ του Ελία μεσοβδόμαδα. Με το… αριστερό στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ η Γιουνγκ Μπόις, η εστία της οποίας παραβιάστηκε για πρώτη φορά μετά από περισσότερο από ένα μήνα και την αναμέτρηση στη Λουκέρνη (1-1).

Συγκέντρωσε έντεκα βαθμούς σε πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, στις 3 Σεπτεμβρίου άλωσε την έδρα της Σερβέτ (1-0). Οι “κιτρινόμαυροι” παραμένουν αήττητοι σε 13 εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Λουγκάνο (10-3-0).

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Μπόντο Γκλιμτ.

Δημιούργησε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει στο “Letzigrund” της Ζυρίχης, παράλληλα στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν είδε τον Γκρένμπαεκ της Μπόντο Γκλιμτ να σημαδεύει με σουτ το δεξί δοκάρι του Σάιπι. Τον βαθμό της ισοπαλίας κράτησε εντός των συνόρων η Λουγκάνο στην πρεμιέρα των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ, λίγες μέρες μετά την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου Ελβετίας επί της Λανσί (3-0 εκτός).

Στο πρωτάθλημα μετρά δύο ήττες σε τρεις αναμετρήσεις, πιο πρόσφατη αυτή στην έδρα της Λουκέρνης (3-2) στις 3 Σεπτεμβρίου. Θα πρέπει να γυρίσουμε πάνω από έξι χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Γιουνγκ Μπόις (2-1).