* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητο το Πόρτλαντ στα 7 τελευταία μεταξύ τους (4-3-0)

* Στις 17/04: Χιούστον – Πόρτλαντ 0-0

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί του Κολοράντο. Ο Μπλάνκο άνοιξε το σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Νιεζγκόντα με δύο γκολ στο 54’ και το 62’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επιστροφή στις νίκες για το Πόρτλαντ μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες, εκμεταλλεύτηκε την έδρα του για μόλις τρίτη φορά τη φετινή σεζόν και διατήρησε τη διαφορά από την 7αδα στη δυτική περιφέρεια στο -4.

Την έχει ανάγκη τη νίκη και με τον πειστικό τρόπο που ήρθε αναπτερώνεται η ψυχολογία της ομάδας από το Όρεγκον. Κομβικό το πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, είχε ευκαιρίες και για μεγαλύτερο σκορ μετά την ανάπαυλα.

Εξέτισε ποινή κι επιστρέφει ο έμπειρος στόπερ Μαμπιάλα.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια του

* No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί του Σικάγο. Ο Ούλφαρσον άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό και ο Κιντέρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Επιστροφή στις επιτυχίες και για το Χιούστον, μετά από τρία “άδεια” ταξίδια για το MLS και το US Open Cup. Εκμεταλλεύτηκε τις αρρυθμίες του απογοητευτικού Σικάγο και “καθάρισε” τη νίκη από το ημίχρονο με δύο γκολ των μεσοεπιθετικών της.

Στα τρία πρόσφατα ταξίδια του γνώρισε ισάριθμες ήττες με 7 γκολ παθητικό, τελευταίο του διπλό το εντυπωσιακό 0-3 στο ΛΑ επί των Γκάλαξι στις 23 Μάη.

Παραμένει οριακά εκτός κάδρου playoffs στη δυτική περιφέρεια, στο -2 από το Σιάτλ, που έχει και παιχνίδι λιγότερο.