*Φετινά παιχνίδια: Χιούστον – Πόρτλαντ 5-0.

*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύουν τα ακόλουθα κριτήρια: α) συνολικές νίκες, β) συνολική διαφορά τερμάτων, γ) λιγότεροι πόντοι στο fair play, δ) εκτός έδρας διαφορά τερμάτων, ε) εκτός έδρας επίθεση.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 κόντρα στο Μόντρεαλ. Στο 2-0 το ημίχρονο, το 3-0 ήρθε στο 64’, το 4-0 ήρθε στο 76’. Μείωσε στο 86’ το Πόρτλαντ.

Οδυνηρή ήττα την περασμένη αγωνιστική για το Πόρτλαντ, που δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικό κόντρα στο Μόντρεαλ. Το Μόντρεαλ σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, το 3-0 ήρθε στο 64’ και κάπου εκεί τελείωσε το ματς. Στο 76’ ήρθε το 4-0, τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα, μείωσε στο φινάλε το Πόρτλαντ. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από εφτά αγωνιστικές (5-2-0), έμεινε στους 43 πόντους και είναι στην 7η θέση της Δύσης, σήμερα εξαρτάται μόνο απ’ τα δικά του πόδια, καθώς με μια απλή νίκη επί του Χιούστον θα είναι στα πλέι-οφ. Σε περίπτωση ισοπαλίας χρειάζεται μη νίκη του Σαν Χοσέ ή μη νίκη του Ντάλας.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 16/22 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 12/16 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 5-1 επί του Κολοράντο. Στο 4-0 το πρώτο ημίχρονο, το 4-1 ήρθε στο 53’, το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 84’.

Δεν είχε πρόβλημα κόντρα στο αδύναμο Κολοράντο, το διέλυσε πριν από δύο εβδομάδες εντός έδρας. Ο αντίπαλος δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο πνεύμα της αναμέτρησης, όλα κρίθηκαν από νωρίς. Το Χιούστον σκόραρε δύο γκολ μέχρι το 10’, το ημίχρονο έκλεισε στο 4-0 και όλα τελείωσαν, το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία. Επιστροφή στις επιτυχίες έπειτα από τρεις αγωνιστικές, που είχε δύο ισοπαλίες και εκτός έδρας ήττα 2-1 με το Κάνσας, ανέβηκε στους 48 πόντους και καταλαμβάνει την 4η θέση της Δύσης, έχει εξασφαλίσει την παρουσία στα πλέι-οφ. Μπορεί να τερματίσει ακόμη και τρίτο, ωστόσο αν δεν κερδίσει υπάρχουν πιθανότητες να πέσει στη βαθμολογία.