*10η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της ΛΑΣΚ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με Μπάμπα (25′) και Ρίντερ (40′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκόιγκινγκερ με πέναλτι στο 84′. Με δέκα έμεινε η Βόλφσμπεργκερ στο 74′ (Βέρατσνιγκ).

Για πρώτη φορά φέτος η Βόλφσμπεργκερ έκανε το 3Χ3 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Αυστρίας, πετώντας νοκ άουτ τη ΛΑΣΚ στη “Lavanttal Arena”. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την ευστοχία της στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές σε ισάριθμες ευκαιρίες εντός στόχου, παράλληλα άντεξε στην πίεση των φιλοξενούμενων στο δεύτερο. Σε εγρήγορση ήταν ο τερματοφύλακας Μπόνμαν που κατέγραψε πέντε αποκρούσεις σε αυτό.

Πρέπει να γυρίσουμε περισσότερα από τρία χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη της Βόλφσμπεργκερ επί της Στουρμ Γκρατς (2-0). Στις πέντε σχετικές αναμετρήσεις που ακολούθησαν σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες: Δεν σκόραρε στις δύο και δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ στις τρεις.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Ράκοβ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπέβινγκ στο 23′.

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το πρώτο ημίχρονο στην έδρα της Ράκοβ, με την Στουρμ Γκρατς να εκμεταλλεύεται την υπεροχή της σκοράροντας στο 23′. Ισορρόπησαν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, ωστόσο το συγκρότημα του Ίλτζερ διατήρησε τα ηνία πανηγυρίζοντας την παρθενική νίκη της στον 4ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.

Αήττητη από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος η Στουρμ Γκρατς (6-3-0), την προηγούμενη βδομάδα προσπέρασε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα (1-0 εντός) το εμπόδιο της Τιρόλ. Την τελευταία φορά που αντιμετώπισε τη Βόλφσμπεργκερ επικράτησε εντός έδρας με 3-2 στις 16 Οκτωβρίου 2022.