* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Τραμπζονσπόρ (5-4-0) απέναντι στην Γκαζιαντέπ

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί του Ερυθρού Αστέρα. Ο Χάμσικ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, στο 63’ οι Σέρβοι έμειναν με 10 παίκτες και στο 68’ ο Τρεζεγκέ διπλασίασε τα τέρματα της Τραμπζονσπόρ, για να μειώσει στο 89’ ο Νίκολιτς.

Την Πέμπτη επέστρεψε στην Τραπεζούντα και συνάμα στις νίκες για να επανέλθει η ηρεμία στο στρατόπεδο της πρωταθλήτριας μετά τις άσχημες εμφανίσεις και ήττες σε Βουδαπέστη και Άδανα.

Πολύ πιο συμπαγής τακτικά απέναντι στους Σέρβους, απειλήθηκε μία φορά στο transition, με τον Τσακίρ να αποσοβεί την ισοφάριση. Ήλεγξε το τέμπο η ομάδα του Αβτσί, δικαίως επικράτησε και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για πρόκριση στα νοκ άουτ του Europa League. Κομβική για την καλύτερη αμυντική λειτουργία η αλλαγή στα χαφ, με τους Σιώπη και Χάμσικ να δίνουν μεγαλύτερη ασφάλεια. ΜVP του ματς ο εξτρέμ Τρεζεγκέ με ασίστ και γκολ.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα, τη Δευτέρα η εικόνα της ήταν αλγεινή όταν έχανε την μπάλα απέναντι στην Ντεμιρσπόρ, εκτέθηκε στις αμυντικές της μεταβάσεις και παρόλο που δέχθηκε το τρίτο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, δεν άξιζε να πάρει κάτι από το ματς, οι γηπεδούχοι ξόδεψαν πολλές ευκαιρίες νωρίτερα.

Απέναντι στην Γκαζιαντέπ σήμερα υπερασπίζεται ένα αήττητο 559 ημέρων για τις εγχώριες διοργανώσεις, με ρεκόρ 17-10-0 από το Μάρτιο του 2021!

Γεμάτο το απουσιολόγιο για το σημερινό παιχνίδι, νέες απώλειες αυτές των Στρίγκερ Λάρσεν (δεξί μπακ) και Γκμπαμέν (αμ. χαφ). Αλχημεία θα γίνει στο δεξί άκρο της άμυνας, δεν υπάρχει διαθέσιμος μπακ.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* No Goal τα 4/5 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουμρανιεσπόρ. Με πέναλτι του Μαξίμ στο 59’ προηγήθηκε η Γκαζιαντέπ, με πέναλτι του Μρσιτς στο 90’ ισοφάρισε η Ουμρανιεσπόρ.

Πολύ τυχερή που δεν έκανε δεύτερη σερί ήττα η Γκαζιαντέπ την περασμένη Κυριακή, παίζοντας ξανά στο ουδέτερο Χατάι. Με ρέντα και διαιτητική εύνοια πήρε το βαθμό από την νεοφώτιστη Ουμρανιεσπόρ.

Το ματς ξεκίνησε με χαμένο τετ α τετ για την Ουμράνιεσπορ μετά από μεγάλο λάθος του Τζιλομποτζί. Γενικά οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επικίνδυνοι στο πρώτο μέρος, χτυπώντας στο transition, θα έπρεπε να έχουν προηγηθεί σε μία από τις αρκετές φάσεις που έβγαλαν, με αποκορύφωμα το γεμάτο δοκάρι. Άχρωμο το δεύτερο μέρος, με ένα, τουλάχιστον υπερβολικό, πέναλτι προηγήθηκε η Γκαζιαντέπ, που δεν είχε καθαρή ευκαιρία σε όλο το ματς, με δίκαιο πέναλτι ισοφάρισε στο φινάλε η Ουμρανιεσπόρ και κυνήγησε το γκολ της ανατροπής στις καθυστερήσεις.

“Δυστυχώς βασανίσαμε τους φιλάθλους μας με το ποδόσφαιρο που παίξαμε. Γι αυτό θέλω πρωτίστως να απολογηθώ. Γιατί δεν καταφέραμε να εφαρμόσουμε τίποτα από αυτά που θέλαμε στο γήπεδο. Ο βαθμός είναι πολύ καλός για εμάς. Ήταν ένα από αυτά τα πολύ άσχημα παιχνίδια, πρέπει να το ξεχάσουμε γρήγορα και να πάμε παρακάτω” δήλωσε χαρακτηριστικά ο κόουτς Μπουλούτ, ο οποίος έχει άδειο απουσιολόγιο για το ταξίδι στην Τραπεζούντα.