*2η αγωνιστική

*GG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από τη Λωζάνη. Οι Οκόου (2′) και Ντιαμπατέ (22′) έκαναν το 2-0, προτού μειώσουν οι φιλοξενούμενοι με Μπάρι (43′). Το 3-1 διαμόρφωσε ο Σένε ένα λεπτό αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Μπάρι με πέναλτι στο 87′.

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε η Βασιλεία από την έδρα της Λωζάνης πέφτοντας θύμα της αποτελεσματικότητάς αυτής. Ξεκίνησε με γκολ στην πλάτη από τα αποδυτήρια και δεν κατάφερε να χαρεί το γκολ που πέτυχε στο 43′ καθώς λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1.

Είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο ημίχρονο, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να δημιουργήσει σοβαρούς κινδύνους μπροστά στην αντίπαλη εστία. Η Βασιλεία αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Λουγκάνο (0-2-2): Δεν κατάφερε να σκοράρει στις δύο από αυτές. Απέκτησε έναντι 4,5 εκ. ευρώ από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ τον 21χρονο Ιβοριανό επιθετικό Τραορέ.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-3) από τη Φενερμπαχτσέ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Ελ Ουαφί (4′), Μπισλίμι (64′) και Βαλενσουέλα (90+4′). Δέχτηκαν γκολ από Τζέκο (45+1′ πεν., 46′, 67′) και Καντίογλου (73′).

Επιβεβαίωσε τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε πριν την αναμέτρηση με τη Φενερμπαχτσέ γνωρίζοντας την ήττα μεσοβδόμαδα στην “Stockhorn Arena” της πόλης Τουν. Πλέον καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα που έχουν δημιουργηθεί στην Κωνσταντινούπολη την Τρίτη (30/7), αν θέλει να προκριθεί στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Λουγκάνο ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα πετώντας νοκ άουτ την Γκρασχόπερς (2-1 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Μετράει μόλις μία ήττα στις οχτώ τελευταίες αναμετρήσεις με τη Βασιλεία (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Στις 7 Δεκεμβρίου 2023 με 3-1 εντός έδρας.