*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαρτς-Χιμπέρνιαν 0-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Χιμπέρνιαν-Χαρτς 2-2.

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέιντζερς, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ντιομάντε στο 2’ και το 2-0 ο Κορτές στο 37’. Το 3-0 πέτυχε ο Ντεσέρς στο 44’ και το 4-0 ο ίδιος στο 48’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Σοάρες στο 65’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Χαρτς. Κάκιστο πρώτο ημίχρονο, ήταν σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο, μένοντας εύκολα αρκετά πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται πλήρως, ενώ ακόμα και που πίεσε στα τελευταία λεπτά, δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της «τιμής».

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, φιλοξενώντας την αιώνια αντίπαλό της. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, σαφώς απογοητευμένη από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως ένα τόσο μεγάλο ντέρμπι είναι αρκετό ώστε να της τονώσει άμεσα στο ηθικό. Σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της και ειδικά μπροστά στο κοινό της, παραμένοντας αήττητη εντός έδρας στις πέντε πρόσφατες αγωνιστικές (4-1-0). Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, κάτι το οποίο απέδειξε και απέναντι στη Ρέιντζερς (5-0) πριν από μερικές ημέρες.

Χαρτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Βέντε με πέναλτι στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚόουαν στο 78’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαολίντα στο 81’.

Καλή εμφάνιση και κομβικής σημασίας τρίποντο για τη Χιμπέρνιαν. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, αφού στα τελευταία λεπτά σκόραρε ξανά, διατηρώντας αυτή τη φορά το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» αυτή την περίοδο θέλει ιδανικά, περνώντας από την έδρα της μισητής αντιπάλου της. Είναι ανεβασμένη, βρίσκει δίχτυα με μεγαλύτερη συνέπεια το τελευταίο διάστημα, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από τις τελευταίες εφτά αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Αναγκασμένη να κυνηγήσει το τρίποντο είναι σήμερα, προκειμένου να μειώσει την απόστασή της από την 6η Νταντί, αυξάνοντας παράλληλα τις πιθανότητές της για είσοδο στην εξάδα.