*21η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Τβέντε – Εξέλσιορ 4-2

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Εξέλσιορ έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Εξέλσιορ, έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Εξέλσιορ στα δέκα τελευταία εντός απέναντι στην Τβέντε (1-5-4).

Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΕΞΕΛΣΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Άλμερε Σίτι και ηττήθηκε με 2-1 την προηγούμενη εβδομάδα. Μολονότι προηγήθηκε με τον Πάροτ στο 26′, ήρθε η ισοφάριση λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου (43′) και η ολική ανατροπή με αυτογκόλ στο 68′.

Μπορούσε σίγουρα το κάτι παραπάνω στο παιχνίδι απέναντι στην Άλμερε Σίτι, ωστόσο για ακόμη μια φορά υπέπεσε σε παιδαριώδη λάθη και δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Ειδικά από την επίτευξη της ανατροπής και μετά, η Εξέλσιορ δεν απείλησε καθόλου και φάνηκε πως συμβιβάστηκε με το αποτέλεσμα.

Παραμένει πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά η χθεσινή νίκη της Βααλβάικ την έχει φέρει σε απόσταση βολής (+3) από την ομάδα του Φράσερ, που καταλαμβάνει την 16η θέση.

«Ξέρουμε την σημασία του αγώνα κόντρα την Τβέντε, μας εξιτάρει το γεγονός πως αντιμετωπίζουμε στην έδρα μας μια ομάδα με τέτοια ποιότητα. Έχουμε δείξει πως μπορούμε να παλέψουμε απέναντι σε όλες τις ομάδες της λίγκας, κάτι ανάλογο θα πράξουμε και σε αυτό το παιχνίδι», τόνισε ο τεχνικός Νταϊκχάουζεν.

Παραμένουν στα πιτς ο εξτρέμ Λάμπρου, οι στόπερ Νιούπορτ και Σέιμορ και λίγοι μακροχρόνιοι, με σημαντικότερο εξ’ αυτών τον αριστερό μπακ Σμέουλερς. Τιμωρημένος ο καλός μέσος Μπάας.

Εξέλσιορ Στατιστικά

*14/16 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΒΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε εύκολα με 3-0 την Βααλβάικ εντός έδρας, για την περασμένη αγωνιστική. Πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 21′, είχε τον έλεγχο του αγώνα και διασφάλισε τους τρεις βαθμούς στην επανάληψη, με δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά (79′, 81′).

Τα βρήκε σκούρα μόνο σε ένα ημίχρονο στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Βααλβάικ, αλλά στην επανάληψη ήταν αυτή που έπρεπε και με δύο όμορφα γκολ καθάρισε το ματς. Στο πρώτο, είχε προηγηθεί κόντρα στην ροή του αγώνα ενώ από καθαρή τύχη δεν είδε την εστία της να παραβιάζεται. Αξιοσημείωτο στο παιχνίδι αυτό, είναι και το γεγονός πως σκόραρε ο ποιοτικός φορ Μποαντού στο ντεμπούτο του.

Σημαντική η νίκη που πήρε για την μάχη της τρίτης θέσης, που αποτελεί και βασικό της στόχο μέχρι και την λήξη της σεζόν, καθώς εκείνη είναι που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Αύξησε τις διαφορές από Άλκμααρ και Άγιαξ (-6), που αμφότερες έχασαν βαθμούς.

«Είμαστε πολύ αποδοτικοί στην έδρα μας και θέλω να δείξουμε την ίδια επιθετικότητα και στα εκτός. Η Εξέλσιορ είναι μια πολύ επικίνδυνη ομάδα και έχει κάνει πολλές ζημιές φέτος σε πολλές ομάδες» προειδοποίησε ο τεχνικός Όοστινχ.

Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Μπρουνς, χάνει το σημερινό ματς λόγω ίωσης ο μέσος Μπίσελινκ. Κατά τα άλλα, αναμένεται πλήρως και χωρίς άλλες απουσίες.