*5η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Ο Άρης Λεμεσού επικράτησε και στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ανόρθωση, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Στην κανονική διάρκεια: Ανόρθωση – Άρης Λεμεσού 2-3, Άρης Λεμεσού – Ανόρθωση 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Κύπρου

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Πάφο, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στο 81ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον Άρη Λεμεσού, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι φιλοξενήθηκε από την Πάφο, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. “Πλήρωσε” σε μεγάλο βαθμό τόσο την έλλειψη δημιουργικότητας, έχοντας μόλις τέσσερις τελικές, όσο και μια απερίσκεπτη ενέργεια του Μπένγκτσον, που έκανε πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

Κάπως έτσι, είδε την ΑΕΚ Λάρνακας να προσπερνάει στη δεύτερη θέση κατά δυο βαθμούς, ωστόσο παραμένει στο -3 από την κορυφή. Επικράτησε στα 10/11 τελευταία εντός του, στα οποία είχε παράλληλα και μια ήττα 1-2 από την Ομόνοια. Με τρεις αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο κόουτς Σπιλέφσκι, για την αποβολή του κόντρα στην Πάφο, θα χάσει τόσο το σημερινό, όσο και τα δυο με Ομόνοια (πρωτάθλημα και κύπελλο).

Άρης Λεμεσού Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν και αποβλήθηκε ο Τιουνέ, για να δεχθεί το μοναδικό τέρμα στο 69ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Ανόρθωση, έχοντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Οκκά υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Έβαλε όμως δύσκολα για αρκετή ώρα, παρότι έπαιζε και με παίκτη λιγότερο από το φινάλε του ημιχρόνου.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ομόνοια (2-1 εκτός) και Πάφο (2-3 εντός). Γεγονός που την αφήνει στην έκτη και τελευταία θέση των πλέι οφ, έχοντας σημαντική διαφορά από την πρώτη πεντάδα. Ηττήθηκε στις 5/6 πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας και ένα διπλό. Αρκετά γεμάτο το απουσιολόγιο του κόουτς Οκκά, που καλείται να βρει λύσεις.