*31η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίμπλεντον-Μπράντφορντ 0-1

*5/6 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ντονκάστερ με τέρμα του Τσάπμαν στο 58ο λεπτό.

Η Μπράντφορντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ντονκάστερ, αλλά στο Λιγκ Τρόφι, περνώντας στα ημιτελικά του θεσμού, ούσα ένα βήμα πριν τον τελικό του “Γουέμπλεϊ”, αν και η μοναδική ομάδα της κατηγορίας της, με τις άλλες τρεις να είναι από μία κατηγορία υψηλότερα!

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγώνες γενικώς, αλλά και η πρώτη στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, όπου έχασε μόνο ένα, φέρνοντας τρεις ισοπαλίες.

Η βαθμολογική της αναρρίχηση καθυστερεί λίγο, πέφτοντας πάλι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο -8 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*11/19 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο, μειώνοντας με τον ΜακΛιν στο 89’ σε 2-1, πριν δεχθεί και τρίτο τέρμα από τον Τζόουνς στις καθυστερήσεις. Βέβαια έχανε 2-0 σχεδόν από την αρχή του αγώνα, με δύο γκολ στο πρώτο πεντάλεπτο από τους Μάδερσαϊλ (2’), Μέισον-Κλαρκ (4’).

Εν αντιθέσει με τη σημερινή της αντίπαλο, η Γουίμπλεντον έχασε στο Λιγκ Τρόφι και αποκλείστηκε, αλλά παίζοντας και με ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας. Ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο που είναι στη Λιγκ 1, γνωρίζοντας τρίτη σερί ήττα μακριά από το γήπεδο της.

Πλέον στρέφει την προσοχή της στο πρωτάθλημα, εκεί που έχει βρεθεί στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -2 και σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.