*Στον πρώτο γύρο: Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Γκλάντμπαχ 2-1

*GG στα 10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Βέρντερ Βρέμης. Ο Χακ άνοιξε το σκορ στο 8′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Βόλτεμαντε (45′, 65′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νόιχαους με πέναλτι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μπήκε με άγριες διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο του “Weserstadion”, προηγήθηκε πριν καν συμπληρωθούν 10′ κι αστόχησε σε δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 2-0. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την Γκλάντμπαχ που είδε τη Βέρντερ Βρέμης να ανατρέπει τα δεδομένα στο 65′, ισοφαρίζοντας λίγο μετά την έναρξη των καθυστερήσεων.

Σε αυτές οι γηπεδούχοι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να “κλέψουν” τη νίκη. Τους 33 βαθμούς έφτασαν τα “πουλάρια” που βρίσκονται στο +4 από τη Μάιντς και την επικίνδυνη ζώνη της Μπουντεσλίγκα, δύο στροφές πριν πέσει η αυλαία αυτής.

Σήμερα θα αντιμετωπίσουν για 100η φορά την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην εν λόγω διοργάνωση: Αγνοούν τη νίκη στις πέντε τελευταίες (0-2-3) και ηττήθηκαν στις δύο τελευταίες στο “Borussia Park”. Το συγκρότημα του Σεοάνε έχει χάσει 29 βαθμούς σε αναμετρήσεις που προηγήθηκε, αριθμός που αποτελεί φετινό ρεκόρ. Παράλληλα έχει σκοράρει 14 γκολ με κεφαλιά.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-1) από τη Λεβερκούζεν. Ο Τσάκα έκανε το 1-0 στο 12′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Εκιτικέ (32′). Στη συνέχεια σκόραραν οι Σικ (44′), Παλάσιος (58′ πεν.), Φρίμπονγκ (77′) και Μπονιφέις (89′ πεν.).

Υποκλίθηκε άνευ όρων στην πρωταθλήτρια και ασταμάτητη Λεβερκούζεν, γνωρίζοντας ιστορικό διασυρμό μπροστά στο κοινό της την προηγούμενη βδομάδα. Ο λόγος για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης που συνεχίζει να δίνει μάχη για κατάκτηση της 6ης θέσης που δίνει εισιτήριο στον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.

Ήταν η δεύτερη σερί ήττα και τρίτη σε τέσσερις αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Άουγκσμπουργκ (3-1 εντός) στις 19 Απριλίου. Στις επτά τελευταίες έχει απολογισμό 1-2-4, στις τέσσερις από αυτές δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ.

Οι “αετοί” δεν έχουν συγκεντρώσει περισσότερους βαθμούς κόντρα σε άλλη αντίπαλο, σε σχέση με την Γκλάντμπαχ στην Μπουντεσλίγκα (140). Έχουν αποσπάσει 17 βαθμούς σε αναμετρήσεις που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στη φετινή διοργάνωση.