*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπάρνσλεϊ-Πιτέρμπορο 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρέντινγκ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Νάιτ στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμιθ στο 63’. Το 2-1 πέτυχε ο Κλαρκ στο 69’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αζέζ στο 85’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Πιτέρμπορο. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί. Στη συνέχεια βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι είχαν ξανά «απάντηση».

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί, ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπάρνσλεϊ. Είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει το στραβοπάτημα κόντρα στη Ρέντινγκ (2-2), όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα. Δεκατέσσερα σερί ματς χωρίς ήττα είναι ο απολογισμός της εντός έδρας, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας βρει το δρόμο προς τα δίχτυα κόντρα σε κάθε αντίπαλο.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Φίλιπς στο 17’ και το 0-2 ο ΜακΈιτι στο 32’. Το 0-3 πέτυχε ο ίδιος στο 37’ και το 1-3 ο Τσίσλετ στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σόροκ στο 90+3’.

Λίγο έλλειψε να μην φύγει εν τέλη με το τρίποντο η Μπάρνσλεϊ από την έδρα της Πορτ Βέιλ. Μπήκε δυνατά και «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από νωρίς, αφού βρήκε τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, την οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, μειώνοντας.

Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει βρει ρυθμό και συνεχίζει να έχει σταθερή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα ακόμα και μακριά από το γήπεδό της. Αμυντικά όμως παραμελεί μονίμως τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ. Παραμένει κοντά στην εξάδα, στο -2 συγκεκριμένα από την 6η Στίβενεϊτζ, έχοντας και δύο αγωνιστικές λιγότερες.