*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-ΚΠΡ 4-0.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπόρνμουθ με σκορ 2-3, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Άρμστρονγκ στο 40’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντάικς στο 42’. Το 2-1 πέτυχε ο Ταβερνιέρ στο 48’ και το 2-2 ο Μουρ στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλάιβερτ στο 69’.

Πάλεψε η ΚΠΡ, αλλά υπέκυψε εν τέλη στην ανώτερη Μπόρνμουθ. Παρά το γεγονός ότι είχε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετές αγωνιστικές και σήμερα έχει το πλεονέκτημα έδρας για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, έχει αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις της, αν και ούτε αυτό τη βοήθησε στο να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.

Κπρ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσέστερφιλντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κουίγκλι στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράγιοβιτς στο 76’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντέλε Μπασίρου στο 90+5’.

Την πρόκριση έστω και δύσκολα πήρε απέναντι στην αρκετά πιο αδύναμη Τσέστερφιλντ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από το ημίωρο πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε εν τέλη να το ανατρέψει στα τελευταία λεπτά.

Ικανοποιημένη που έκανε το «καθήκον» της παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου και σήμερα έχει ως στόχο να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς αγνοεί το τρίποντο εδώ και τρεις αγωνιστικές. Είναι μεν μαχητική, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως είναι παράλληλα τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, κάτι το οποίο της κοστίζει. Προέρχεται από τέσσερις αγωνιστικές χωρίς ήττα μακριά από το γήπεδό της (3-1-0), με 12 γκολ υπέρ και 6 κατά.