*23η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Ζυρίχη – Γκρασχόπερς 2-1, Γκρασχόπερς – Ζυρίχη 2-1

*GG & over 2,5 στα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Ιβερντόν. Δύο γκολ πέτυχε ο Κέβιν Κάρλος (83′, 88′), το σκορ άνοιξε ο Λε Πόγκαμ στο 8′. Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες (62′ Μάιους / 45′ Κοντέ).

Βρέθηκε να κυνηγά το σκορ πριν καν συμπληρωθούν 10′, παράλληλα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο για αντιαθλητική ενέργεια του Κοντέ (σ.σ. έπιασε από τον λαιμό αντίπαλό του). Στη συνέχεια δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, προτού δεχτεί δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Η Ζυρίχη έδωσε συνέχεια στο ντεφορμάρισμά της, αγνοεί τη νίκη σε επτά αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) υποχωρώντας στην 5η θέση της Σούπερ Λιγκ. Σήμερα αντιμετωπίζει την Γκρασχόπερς στο τοπικό ντέρμπι, πριν την ήττα που γνώρισε στις 28 Ιανουαρίου (2-1) είχε πανηγυρίσει τρεις σερί νίκες.

ΖΥΡΙΧΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Βίντερτουρ. Το γκολ πέτυχε ο Λτάιεφ στο 35′.

Η Γκρασχόπερς μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση με τη Βίντερτουρ, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για να προηγηθεί προτού βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο, μετά από μία αμυντική ασυνεννοησία των ποδοσφαιριστών της. Ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο, έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 60′ με κοντινή προβολή του ντε Καρβάλιο.

Δύο αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της (1-1-0), παραμένοντας στους 25 βαθμούς υποχώρησε στην 9η θέση και το -8 από την 6η Λουγκάνο. Στα 16 τελευταία ντέρμπι με τη Ζυρίχη, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, πανηγύρισε μόλις δύο νίκες (πέντε ισοπαλίες, εννέα ήττες): Στις 23 Οκτωβρίου 2022 (4-1) και στις 28 Ιανουαρίου 2024 (2-1). Εξέτισε κι επιστρέφει ο Άμπελς, τη θέση του πήρε ο Μομό.