*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σαουθάμπτον-Κάρντιφ 2-0.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ομπαφέμι στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μεϊτέ στο 24’. Το 2-1 πέτυχε ο Κούπερ στο 45+4’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουάτμορ στο 90+3’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κάρντιφ. Μπήκε νωθρά και έμεινα από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως λίγα λεπτά μετά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Στη συνέχεια πιέστηκε έντονα, υποκύπτοντας αρκετά εύκολα τόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου, όσο και στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει, αν και το έργο της αναμένεται τρομερά δύσκολο. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα αυτή την περίοδο, καθώς ναι μεν βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα, αλλά παράλληλα δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, πράγμα το οποίο της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς. Αδιάφορη παρ’ όλα αυτά βαθμολογικά, στόχος της είναι να τερματίσει όσο ψηλότερα γίνεται, ενώ έχει αποδείξει πως δεν χαρίζει βαθμούς.

Κάρντιφ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Άνταμς στο 19’ και το 2-0 ο ίδιος στο 29’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 33’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Σαουθάμπτον με μία εξαιρετική εμφάνιση. Είχε τον πλήρη έλεγχο του ματς από την αρχή, η κατοχή της μπάλας ήταν σε πολύ υψηλά ποσοστά υπέρ της, δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες, όμως απείλησε με λίγες από αυτές. Παρ’ όλα αυτά ήταν αποτελεσματική και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το ημίωρο, το οποίο διατήρησε χωρίς κανένα πρόβλημα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Παρόμοια εμφάνιση και αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί της. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, συνεχίζει να σκοράρει με συνέπεια και τρομερή άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της, την ώρα που ναι μεν αφήνει πολλά κενά στα μετόπισθεν, αλλά δεν φαίνεται να της στερούν βαθμούς τελευταία. Στο -3 από την 3η Λιντς, έχοντας μία αγωνιστική λιγότερη από εκείνη, καθώς επίσης και στο -4 από την 2η Λέστερ, με ισάριθμες αγωνιστικές.