*Η Σεντ Ετιέν σκόραρε και στα τρία συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο την Πο.

*Στον πρώτο γύρο: Σεντ Ετιέν – Πο 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ροντέ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 53ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με το πέναλτι του Σιλά στο 88′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι γηπεδούχοι.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των οκτώ αγώνων πρωταθλήματος για την Πο, στο οποίο και μετρούσε από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Ουσέ φιλοξενήθηκε από τη Ροντέ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1.

Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς και αφού άντεξε για ένα ημίχρονο, εν τέλει βρέθηκε πίσω με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Ανέβασε την απόδοση της και προσπάθησε να αντιδράσει, έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Σιλά, λίγο πριν το 90′ κέρδισε πέναλτι και έφερε το ματς στα ίσα. Δεν είχε όμως καθαρό μυαλό και στις καθυστερήσεις είδε την εστία της να παραβιάζεται και πάλι.

Παρά την απώλεια της αυτή, διατηρείται στις πρώτες θέσεις της κατάταξης και εντός της ζώνης των πλέι οφ ανόδου μέχρι τώρα. Αήττητη στα έξι πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Παραχώρησε στη Ροντέ τον κεντρικό αμυντικό Αντουάν Μπατίς.

Πο Στατιστικά

*Goal/Goal τα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Λαβάλ, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια πρωταθλήματος η Σεντ Ετιέν, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες σε αυτό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Νταλ’Ολιό υποδέχθηκε τη Λαβάλ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους παιχνίδι και με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Παρά τις όποιες προσπάθειες όμως είχαν αμφότερες, οι δυο τερματοφύλακες ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές που κράτησαν το μηδέν όσες φορές χρειάστηκε.

Παραμένει έτσι στα μέσα της κατάταξης, μαζί με την Καέν, ωστόσο είναι μόλις στο -2 από την πρώτη πεντάδα και την αποψινή της αντίπαλο. Δεν πανηγύρισε κάποιο διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-2). Απέκτησε με τη μορφή δανεισμού από την Άουγκσμπουργκ, τον εξτρέμ Ναταναέλ Εμπουκού.