* Δεύτερος γύρος του Λιγκ Καπ Αγγλίας, γνωστό και ως Carabao Cup. Τα παιχνίδια είναι νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και – αν χρειαστεί – πέναλτι.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ (CHA)

Δεν έχει ξεκινήσει καλά  το φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας μόλις 4 βαθμούς στις πρώτες 4 αγωνιστικές με ρεκόρ, 1 νίκη , 1 ισοπαλία και 2 ήττες. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της την περασμένη Παρασκευή, ηττήθηκε 2-1 από την Μπέρτον. Προηγήθηκε στο πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 29΄ με τον Ζαϊρινό άσο Μαγκομά, αλλά λύγισε στην επανάληψη. Η Μπέρτον ισοφάρισε στο 50΄ με τον Σόρντελ και πήρε τελικά τη νίκη με τον Ντάιερ στο 66΄. Το παιχνίδι πάντως ήταν μοιρασμένο σε όλα του (κατοχή, τελικές προσπάθειες) και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία.

Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε την Κρόουλι, κερδίζοντας την εύκολα με 5-1. Πέρυσι αποκλείστηκε από τον 1ο γύρο, χάνοντας 1-0 στην διαδικασία της παράτασης από την Όξφορντ. Ο αμυντικός Μπράμαλ που ήρθε δανεικός από την Άρσεναλ, αναμένεται να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του, αποτελώντας προσωπική επιλογή του έμπειρου τεχνικού της ομάδας, Χάρι Ρέντναπ.

Στατιστικό: Σε συνέχεια από πέρυσι, μετρά μόλις 1 ήττα στα 5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, φιλικά κι επίσημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από την Μπέρτον, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το Μπέρμιγχαμ – Μπόρνμουθ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ (PRE)

Δεύτερη σερί ήττα για την Μπόρνμουθ με 2-0, αυτή τη φορά εντός έδρας από τη Γουότφορντ. Ύστερα από ένα μέτριο πρώτο μέρος, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, η Γουότφορντ ξεκίνησε πιο δυνατά στην επανάληψη και αφού απείλησε με τον Τσαλόμπα στο 57΄, στο 73΄ ο Ρισάρλισον έσπρωξε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από γύρισμα του Γκρέι και μπέρδεμα στην άμυνα της Μπόρνμουθ για το 0-1. Μάλιστα σφράγισε τη νίκη της στο 87΄ύστερα από δυνατό σουτ του Καπουέ, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μπέγκοβιτς.

Ο Έντι Χάουε προσπαθεί να ανεβάσει την ψυχολογία των παικτών του και θα κατεβάσει «καλή» ενδεκάδα στο αποψινό παιχνίδι. Ο 34χρονος πλέον Ζερμέν Ντεφό αναμένεται να ξεκινήσει βασικός, αφού στα δύο πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος, πέρασε ως αλλαγή.

Στατιστικό: Μετρά μόλις 1 νίκη στα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτου έδρας, φιλικά κι επίσημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από την Γουότφορντ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.