* 2ος γύρος του Λιγκ Καπ. Οι αγώνες είναι μονοί, νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση στην επόμενη φάση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες τις δύο τελευταίες χρονιές, με την Ολνταμ να κερδίζει αμφότερες στην έδρα της Μόρκαμ με 1-2 πέρυσι και με 0-2 πρόπερσι.

Μόρκαμ – Ολνταμ στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΟΡΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Μόρκαμ πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη σε 90λεπτο, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας 1-2 της Τσέλτεναμ εκτός έδρας, «κλέβοντας» ουσιαστικά το αποτέλεσμα στο τέλος και εκμεταλλευόμενη το γεγονός πώς η αντίπαλος της δεν «καθάρισε» το παιχνίδι όταν είχε τις ευκαιρίες. Και έπειτα από τρεις αγώνες, επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που θα παίξει για πρώτη φορά φέτος.

Το κλίμα στην ομάδα είναι εξαιρετικό, φτάνει να δει κάποιος στην επίσημη ιστοσελίδα της ένα βίντεο με τις αντιδράσεις μετά τον αγώνα της πρεμιέρας. Αυτός βέβαια που παραμένει σταθερός και ακλόνητος στην θέση του, πώς η Μόρκαμ θα εκπλήξει αρκετούς φέτος και θα βγάλει λάθος όσους την θεωρούν φαβορί για υποβιβασμό, είναι ο έμπειρος τεχνικός της, Ντέρεκ Ανταμς.

Λογικά και αυτή αναμένεται να έχει ένα σχετικό ροτέισον σε σχέση με τον προηγούμενο αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μόρκαμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τσέλτεναμ, παρόλο που δέχθηκε πρώτη γκολ από τον Μέι στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Ισοφάρισε με πέναλτι του Φίλιπς στο 78ο λεπτό και «έκλεψε» τη νίκη με τέρμα του Μέντες – Γκόμες στο 92’.

Μόρκαμ Στατιστικά

*Εχει 3/3 G/G φέτος (bet365 παίξε νόμιμα).

*Και οι τρεις αγώνες της φέτος είχαν 2-3 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Ολνταμ εν αντιθέσει με την αντίπαλο της έχασε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με 0-1 εντός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, σε έναν αγώνα που όλα έδειχναν πώς θα κατέληγε ισόπαλος, αλλά τελικά δέχθηκε ένα γκολ σχεδόν από το πουθενά προς το τέλος. Και το σημερινό είναι το πρώτο της φετινό παιχνίδι μακριά από το γήπεδο της.

Και μπορεί μία ήττα να μην φέρνει την καταστροφή, ειδικά τόσο νωρίς στη σεζόν, αλλά ο τρόπος που ήρθε η τελευταία δείχνει πως η ομάδα του Χάρι Κιούελ έχει κάποια προβλήματα συγκέντρωσης και επίδειξης χαρακτήρα και θέλησης. Πάντως ο Αυστραλός τεχνικός ξεκαθάρισε πώς θα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον πέντε – έξι αγωνιστικές για να φανεί τι μπορεί να πετύχει η ομάδα του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολνταμ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, δεχόμενη το γκολ στο 89ο λεπτό από τον Τζόνσον, με την αντίπαλο της να έχει και δοκάρι νωρίτερα, αν και η ίδια είχε παράπονα και διαμαρτυρήθηκε για ένα πέναλτι που δεν της καταλογίστηκε.