ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ – ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ ΓΟΥΑΙΤΚΑΠΣ

Δημοσίευση: Κατηγορία: AlBank Ligaen

*Έρχονται από 4/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Λος Άντζελες. Το 0-1 στο 8’ με αυτογκόλ του Σεγκούρα, το 1-1 ήρθε απ’ τον Μπουανζά στο 67’ με πέναλτι. Το 1-2 ήρθε απ’ τον Φόρσμπεργκ στο 81’, το 2-2 ήρθε απ’ τον Μπουανζά στις καθυστερήσεις.

Θα μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο στο εκτός έδρας ματς της περασμένης εβδομάδας κόντρα στο Λος Άντζελες, περιορίστηκε στην ισοπαλία. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο για αμφότερες τις ομάδες, η Νέα Υόρκη σκόραρε με αυτογκόλ στο 8’. Στο δεύτερο μέρος το Λος Άντζελες ήταν καλύτερο, ισοφάρισε δίκαια, αλλά το 1-2 ήρθε για τη Νέα Υόρκη στο 81’. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις για το Λος Άντζελες. Πέμπτη σερί αγωνιστική που δε χάνει η Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς (2-3-0), ερχόταν από εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με το Σικάγο και την εκτός έδρας νίκη 2-1 επί του Σινσινάτι (2-2-0), μετρά ρεκόρ 2-3-1, με 16 πόντους είναι δεύτερη στην Ανατολή. Επιστρέφει ο Ρέγιες (Αμυντικός, 7).

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/8 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/6 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Σιάτλ. Το 0-1 ο Γκάουλντ στο 58’, το 0-2 ήρθε απ’ τον Γουάιτ στο 71’. Με δέκα παίκτες απ’ το 43’ το Σιάτλ, έμεινε με εννέα στο 74’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για το Βανκούβερ, που την περασμένη εβδομάδα πέρασε απ’ την έδρα του Σιάτλ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, το Σιάτλ είχε περισσότερες καλές στιγμές, αλλά στο 42’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και από εκεί και έπειτα ήταν λογικό το Βανκούβερ να πάρει τα ηνία. Σκόραρε στο 58’ και διαχειρίστηκε την κατάσταση, στο 71’ έκανε το 0-2 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Επιστροφή στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα 1-3 απ’ τους Γκάλαξι, νωρίτερα πήρε δύο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Τορόντο (4-0) και Πόρτλαντ (3-2), ερχόταν από τέσσερις νίκες στις προηγούμενες πέντε αγωνιστικές (4-0-1), μοναδικές απώλειες που είχε πριν ήταν η ήττα απ’ το Σολτ Λέικ (1-2) και η ισοπαλία με τη Σάρλοτ (1-1). Καταλαμβάνει την 2η θέση της Δύσης.