*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φλίτγουντ-Έξετερ 3-0.

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λίνκολν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Τέιλορ στο 67’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Έξετερ. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ελάχιστες την αντίπαλη εστία και δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Φλίτγουντ. Σημαντική αναμέτρηση για τη μάχη που δίνει ώστε να παραμείνει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Είναι ματς που θα πρέπει να κερδίζει αν δεν θέλει να βρεθεί σε μπελάδες, καθώς μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι φιλοξενούμενοι.

Έξετερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόσγκροουβ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λαουάλ στο 32’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κέιν στο 59’.

Προσπάθησε η Φλίτγουντ, όμως δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπάρνσλεϊ. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ, παρ’ όλα αυτά βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη υπέκυψε για ακόμα μία φορά, με το γκολ αυτό να είναι και το καθοριστικό.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα χρειάζεται ώστε να φύγει σήμερα με το επιθυμητό αποτέλεσμα από την έδρα της Έξετερ. Προέρχεται από τρία σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, παρ’ όλα αυτά απέδειξε πως είναι μαχητική και βρήκε με συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά παραμένει τρομερά επιρρεπής, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, κάτι το οποίο φυσικά και της κοστίζει.