*9η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΑΓΔΕΜΒΟΥΡΓΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Νυρεμβέργη. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νούρνμπεργκερ στο 46′.

Δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε επικίνδυνες ευκαιρίες την υπεροχή που είχε στο πρώτο ημίχρονο. Δέχτηκε γκολ με την έναρξη του δευτέρου που του έριξε κατακόρυφα τη ψυχολογία, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Νυρεμβέργης. Χωρίς νίκη παρέμεινε το Μαγδεμβούργο για τρίτη σερί αγωνιστική (0-1-2), πανηγύρισε μία σε πέντε επί της Χέρτα (6-4 εντός).

Πανηγύρισε τρεις νίκες στις πέντε αναμετρήσεις που έδωσε με αντίπαλο την Καρλσρούη, από την οποία ηττήθηκε μόλις μία φορά: Στις 29 Οκτωβρίου 2017 εκτός έδρας με 1-0. Το Μαγδεμβούργο παραμένει αήττητο σε έξι εντός έδρας αγωνιστικές με απολογισμό 4-2-0: Στις πέντε πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ. Στην ενδεκάδα αναμένεται να επιστρέψει ο Ελφάντλι.

ΜΑΓΔΕΜΒΟΥΡΓΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια του.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια του.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Χόλσταϊν Κίελ. Άνοιξε το σκορ ο Πίχλερ (24′), προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά αργότερα ο Ρότε. Σε πέναλτι αστόχησε για τους φιλοξενούμενους ο Σκρζίμπσκι στο 34′.

Τρίτη ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές (μία ισοπαλία) αυτή από τη Χόλσταϊν Κίελ στο “BBBank Wildpark” για την Καρλσρούη. Πλασματικό μπορεί να χαρακτηριστεί το τελικό αποτέλεσμα, αν κρίνουμε πως στο δεύτερο ημίχρονο πάτησε γκάζι, πήρε την κατοχή μπάλας και δημιούργησε συνολικά εννέα ευκαιρίες μη καταφέρνοντας, ωστόσο, να αντιδράσει.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 27 Αυγούστου για να βρούμε την τελευταία νίκη που πανηγύρισε επί της Μπράουνσβαϊγκ (2-0 εντός). Την προηγούμενη σεζόν η Καρλσρούη αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) στην έδρα του Μαγδεμβούργου στις 5 Φεβρουαρίου: Προηγήθηκε μόλις στο 3′ και ισοφαρίστηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα του συλλόγου.