*Επαναληπτικός αγώνας για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν δεν βγει νικητής, η πρόκριση κρίνεται στα πέναλτι.

*Το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι: ΜΚ Ντονς – Στίβενεϊτζ 2-2

*Από τα οκτώ παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα έξι έχουν λήξει over 2,5, συμπεριλαμβανομένων και των πέντε πιο πρόσφατων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Στίβενεϊτζ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μάνσφιλντ, πρώτη ήττα έπειτα από δύο αγώνες, αλλά και πρώτη στο γήπεδό της μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία είχε δύο ισοπαλίες και δύο νίκες!

Στην κατηγορία της βρίσκεται πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 21η θέση του για την ακρίβεια, πάντα σε απόσταση βολής, στο +2, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μετά τον προηγούμενο αγώνα και εντελώς ξαφνικά, η διοίκηση της ομάδας αποφάσισε να διώξει τον Αλεξ Ρέβελ από την θέση του προπονητή. Απόψε χρέη υπηρεσιακού προπονητή θα εκτελέσει ο τεχνικός των ακαδημιών, Ρόμπι Ο’ Κιφ που προπόνησε και τους παίκτες χθες.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Κάρτερ (ΜΕ), Λάινς (ΜΕ), Μπέιλι (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μάνσφιλντ, έχοντας δύο δοκάρια. Το πρώτο πριν βρεθεί να χάνει από το τέρμα του Μέρφι στο 19’ και το δεύτερο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Τελικά ισοφάρισε με τον Κάθμπερτ στο 55’, αλλά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Στερκ στο 65’΄.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει 7/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/12 G/G εντός έδρας.

ΜΚ ΝΤΟΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς κέρδισαν πολύ εύκολα με 4-1 εντός έδρας την Κέιμπριτζ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, με το ίδιο σκορ μάλιστα! Και μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες νίκες.

Στο πρωτάθλημα της είναι εντός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 5η θέση για την ακρίβεια, ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, αμφότερες από κάτω της, με την μία εκτός πρώτης εξάδας!

Πάντως υπάρχει προβληματισμός μετά την αλλαγή της τεχνικής ηγεσίας στην σημερινή τους αντίπαλο, αφού δεν γνωρίζουν πώς θα παρουσιαστεί απόψε!

Προηγούμενο παιχνίδι: Οι ΜΚ Ντονς μπήκαν πάρα πολύ δυνατά στον εντός έδρας αγώνα τους με την Κέιμπριτζ, κερδίζοντας με 4-1, χάρη σε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Τουάιν (13’, 36’), Γουότερς (25’). Ο τελευταίος πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 76ο λεπτό, πριν μειώσει η αντίπαλος της στο τελικό σκορ με τον Σμιθ στο 82’.