*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Σίτι-Στόουκ 2-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Κάμπελ στο 36’.

Σημαντικό τρίποντο και με καλή εμφάνιση για τη Στόουκ. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες και τους χώρους που βρήκε παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη παρά την πίεση που δέχθηκε κατάφερε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη ως το τελευταίο σφύριγμα.

Από διαδοχικές νίκες και πολύ καλές εμφανίσεις προέρχεται και θέλει να ολοκληρώσει μια κακή χρονιά για τα δεδομένα της, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει. Φανερά βελτιωμένη αυτή την περίοδο, βρίσκει δίχτυα με μεγαλύτερη συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, ενώ παράλληλα κράτησε ανέπαφη την εστία της για δύο σερί ματς ύστερα από τις αρχές Νοέμβρη. Τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της στις εφτά τελευταίες αγωνιστικές (3-3-1).

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κόνγουεϊ με πέναλτι στο 32’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τουάιν στο 57’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπρίστολ Σίτι. Κυριάρχησε στο ματς, πίεσε έντονα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, βρίσκοντας δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας το μηδέν παθητικό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Έναν εξαιρετικό δεύτερο γύρο θέλει να ολοκληρώσει σήμερα, περνώντας και από την έδρα της Στόουκ. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη εδώ και εφτά αγωνιστικές, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, σκοράροντας σχεδόν σε όλες. Αμυντικά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες του πρωταθλήματος, παρ’ όλα αυτά δεν φαίνεται να την επηρεάζει ιδιαίτερα. Έχει την ευκαιρία να τερματίσει ακόμα και εντός οκτάδας, αν και χρειάζεται συνδυασμό αποτελεσμάτων για να το πετύχει, ολοκληρώνοντας έτσι μια αρκετά καλή σεζόν.