*Στον πρώτο γύρο: Ουνιόν Βερολίνου – Άουγκσμπουργκ 1-1

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Άουγκσμπουργκ παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (4-3-0).

*Με κλικ στο στοίχημα βρίσκεις όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι!

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από τη Χόφενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Φέγκχορστ (17′) και Κράμαριτς (20′), απάντησε ο Ντεμίροβιτς στο 61′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπεμπού με τη συμπλήρωση των 90′.

Αιφνιδιάστηκε από τη Χόφενχαϊμ δεχόμενη δύο γκολ με τη συμπλήρωση 20′ στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Προσπάθησε και ανέβασε στροφές στη συνέχεια, είχε δοκάρι στο 56′ και μείωσε πέντε λεπτά αργότερα, προτού χάσει μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 80′.

Κάπως έτσι η Άουγκσμπουργκ έβαλε τέλος σε αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών (4-1-0) παραμένοντας, ωστόσο, στην 7η θέση και στο -6 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και την ευρωπαϊκή ζώνη. Έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε εννέα αναμετρήσεις με την Ουνιόν Βερολίνου στην Μπουντεσλίγκα (τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες).

Οι Βαυαροί παραμένουν αήττητοι στις επτά τελευταίες αγωνιστικές που έδωσαν ημέρα Παρασκευή: Πανηγύρισαν έξι νίκες και δέχτηκαν μόλις δύο γκολ. Έχουν συγκεντρώσει 23 βαθμούς σε αναμετρήσεις που βρέθηκαν πίσω στο σκορ τη φετινή σεζόν. “Επικεντρωνόμαστε μόνο στην Ουνιόν Βερολίνου, το πρόγραμμα που ακολουθεί δεν παίζει ρόλο για εμάς”, υπογράμμισε ο προπονητής Τόρουπ.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Λεβερκούζεν. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Βιρτς με πέναλτι στο 45+8′. Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 45+3′ (Γκόσενς).

Δέχτηκε από νωρίς πίεση από την πρωτοπόρο Λεβερκούζεν επιβεβαιώνοντας, τελικά, το ρόλο του αουτσάιντερ που έφερε πριν τη μεταξύ τους αναμέτρηση. Το έργο της Ουνιόν Βερολίνου έγινε εξαιρετικά δύσκολο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν αφενός έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, αφετέρου δέχτηκε το μοναδικό γκολ της συνάντησης.

Ολοκλήρωσε χωρίς ευκαιρία στην αντίπαλη εστία, την ώρα που ο τερματοφύλακας Ρένοου κατέγραψε συνολικά επτά αποκρούσεις. Υποχώρησε στη 13η θέση της Μπουντεσλίγκα διατηρώντας, ωστόσο, διαφορά έξι βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Επικράτησε για τελευταία φορά της Άουγκσμπουργκ στις 25 Ιανουαρίου 2020 (2-0 εντός).

Στις 13 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές, ανεξαρτήτως αντιπάλου, επικράτησε μόνο της Χόφενχαϊμ (1-0) στις 17 Φεβρουαρίου (τρεις ισοπαλίες, εννέα ήττες). Τιμωρημένοι είναι οι Γκόσενς και Τουσάρ, σταθερά εκτός αποστολής οι Μπουσκ και Ρουσιγιόν.