*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 4 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-2 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, για το πρωτάθλημα. Στο 5’ ο Τρέχο σκόραρε για το 0-1, στο 14’ ο Ινιάκι Γουίλιαμς ισοφάρισε σε 1-1. Στο 28’ ο Σανθέτ έκανε το 2-1 και στο 33’ ο Νίκο Γουίλιαμς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για το ημίχρονο. Στο 80’ ο Φαλκάο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ράγιο Βαγεκάνο δεν έπεισε με την εικόνα της στο “Σαν Μαμές”¨στην αναμέτρηση με την Αθλέτικ Μπιλμπάο (3-2) παρά το γεγονός ότι έχασε με ένα τέρμα διαφορά. Προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά, αλλά δέχτηκε μεγάλη πίεση αμέσως μετά, δεν ανταπεξήλθε αμυντικά και δέχτηκε τρία τέρμα στο πρώτο κιόλας ημίχρονο. Τρίτη ήττα στα τελευταία πέντε ματς για τους Μαδριλένους, έχουν σημειώσει δύο νίκες και μία ισοπαλία στη σεζόν, που έχουν φέρει μια ικανοποιητική συγκομιδή.

Το γεγονός ότι έχει κρατήσει το μηδέν μονάχα στις δύο πρώτες αγωνιστικές, είναι κάτι που προβληματίζει τον Αντόνι Ιραόλα, ο οποίος καλείται να βρει λύσεις στην άμυνα για να επέλθει μια σταθερότητα στην εικόνα. Η σπουδαία προσθήκη τις τελευταίες ημέρες των μεταγραφών, για την επίθεση, ο Ραούλ ντε Τομάς από την Εσπανιόλ, ανεβάζει στροφές στις προπονήσεις και πλησιάζει στη μέρα που θα μπει σε αποστολή. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν είναι διαθέσιμοι επίσης, οι Πεπ Τσαβαρία, Αντρές Μαρτίν και Σάλβι Σάντσεθ.

Ράγιο Βαγεκάνο Στατιστικά

*3 σερί αναμετρήσεις με goal/goal

*4/6 παιχνίδια έληξαν με “2-3 γκολ”

*Δέχεται γκολ σε 12 σερί ματς εντός

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΛΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 εκτός έδρας, από τη Μπαρτσελόνα, για το πρωτάθλημα. Στο 14’ ο Γκονθάλο Βερδού αποβλήθηκε για την Έλτσε και στο 34’ ο Λεβαντόφσκι έκανε το 1-0. Στο 41’ ο Ντεπάι σκόραρε για το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στο 48’ ξανά ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Έλτσε δεν είναι σε καλή κατάσταση αγωνιστικά και ψυχολογικά, το ξεκίνημα που έχει κάνει στη σεζόν είναι αρνητικό. Έμεινε για έκτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη και είναι εμφανές ότι δεν έχει πραγματοποιήσει το ξεκίνημα που θα ήθελε στη νέα αγωνιστική περίοδο. Έχασε από τη Μπαρτσελόνα (3-0) εκτός έδρας, αποτέλεσμα αναμενόμενο ούτως ή άλλως, δυσκόλεψε πολύ το έργο της με την αποβολή του Βερδού στο πρώτο τέταρτο.

Υπέστη νωρίτερα, δύο βαριές ήττες από την Αθλέτικ Μπιλμπάο (1-4) εντός έδρας, ούσα πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 0-4 και από τη Βιγιαρεάλ με 4-0 εκτός έδρας. “Ξέρουμε τις δυσκολίες, αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Μου αρέσει που δουλεύω εδώ και η εμπιστοσύνη είναι υψηλή”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Έλτσε, Φρανθίσκο. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο τιμωρημένος Γκονθάλο Βερδού και οι τραυματίες Φιδέλ, Πέρε Μίγια, Παστόρε, Μασκαρέλ, ενώ δίνεται αμφίβολος ο Λιρόλα.