*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Νοτς Κάουντι 2-1

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Γουόλσολ, ανοίγοντας το σκορ με τον Λάνγκσταφ στο δεύτερο λεπτό. Πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Νεμάνε στο 28’, ενώ μετά το 58’ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Η αντίπαλος της μείωσε με τον Φάαλ στο 68’, αλλά σκόραρε τρίτο γκολ με τον Όστιν ένα λεπτό αργότερα.

Η Νοτς Κάουντι επικράτησε 1-3 εκτός έδρας της Γουόλσολ, δεύτερη συνεχόμενη νίκη, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει. Και το εντυπωσιακό είναι πώς πέτυχε τρία γκολ σε όλους αυτούς τους αγώνες.

Μία από αυτές τις νίκες ήρθαν στο γήπεδό της, η μοναδική έπειτα από εφτά παιχνίδια εντός στα οποία είχε πέντε ήττες και δύο ισοπαλίες.

Αυτό το κακό διάστημα, σε συνδυασμό με την ην υποχρεωτική αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, επειδή ο παλιός προπονητής δελεάστηκε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας και ουσιαστικά την παράτησε, της στοιχίζει και πιθανότητες να διεκδικήσει συμμετοχή στα play off για την άνοδο.

Μαθηματικά έχει πιθανότητες να μπει στην πρώτη επτάδα, είναι στο -7 και έχει τρεις αγώνες να παίξει. Ουσιαστικά δύσκολα θα τα καταφέρει, αφού είναι στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας την χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*34/48 G/G στη σεζόν, 18/25 εντός έδρας.

*34/48 over 2,5 στη σεζόν, 19/25 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μόρκαμ, με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Ολαόφε (8’), Χόρσφαλ (45’+).

Η Στόκπορτ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Μόρκαμ, πετυχαίνοντας έκτη συνεχόμενη νίκη, έβδομη στα 11 τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη.

Μακριά από την έδρα της έχει πετύχει τις τρεις εξ αυτών των νικών, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες εκτός, κάτι που σημαίνει πώς δεν χάνει στα έξι τελευταία παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της!

Η τελευταία νίκη της εξασφάλισε την απευθείας άνοδο στη Λιγκ 1, αλλά όχι ακόμη τον τίτλο. Αυτόν θα τον πάρει, αν κερδίσει το σημερινό της παιχνίδι, με τον προπονητή της, Ντέιβ Τσάλινορ, να δηλώνει πώς τον θέλει έντονα.