*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Ουτρέχτης, έληξαν με Over 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-4-2).

Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΟΥΤΡΕΧΤΗ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι με καλό ρυθμό και φάσεις, ηττήθηκε με 4-2 από την Φέγενορντ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Αιφνιδίασε την αντίπαλό της, αφού πήρε προβάδισμα πολύ νωρίς (2′) και διπλασίασε τα τέρματά της στο 32′ με πέναλτι. Άμεσα μείωσε η γηπεδούχος (36′), ενώ στην επανάληψη λύγισε από την πίεση και δέχτηκε άλλα τρία γκολ (65′, 71′, 85′).

Ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο ήταν η Ουτρέχτη στο «Ντε Κάουπ» απέναντι στην Φέγενορντ. Ευτύχησε να προηγηθεί από πολύ νωρίς, ενώ το γεγονός πως διπλασίασε τα τέρματά της δεν ήταν αρκετό για να της δώσει κάτι από το παιχνίδι. Στην επανάληψη εμφανίστηκε κουρασμένη, δέχτηκε αφόρητη πίεση από την αντίπαλό της και δίκαια ηττήθηκε με το σχετικά βαρύ 4-2.

Το αποτέλεσμα αυτό αν και αρνητικό, την κράτησε εντός οκτάδας μέχρι χτες βράδυ. Η Σπάρτα Ρότερνταμ κέρδισε και έτσι καλείται να επιστρέψει στον δρόμο των επιτυχιών, προκειμένου να αισθάνεται πιο άνετα εν όψει των πλέι οφ. Το καλό για την Ουτρέχτη είναι πως έβγαλε δύσκολο πρόγραμμα και πλέον ακολουθούν πιο βατά ματς.

«Μπορεί η Τσβόλε να μην αποδίδει το ίδιο καλό ποδόσφαιρο με αυτό στις αρχές της χρονιάς, ωστόσο εμείς δεν πρέπει να επηρεαστούμε αρνητικά από αυτό. Υπάρχει ισχυρό κίνητρο να επιστρέψουμε στις νίκες και θέλω να εξαντλήσουμε κάθε πιθανότητα», σχολίασε ο τεχνικός Γιανς.

Εξέτισε και είναι διαθέσιμος για σήμερα ο στόπερ Φαν ντερ Χορν. Στα πιτς ο βασικός εξτρέμ Μπουτ, ενώ παραμένουν τραυματίες οι φορ Ντεσκότ και Ρόμενι. Δεν είναι διαθέσιμος και ο μεσοεπιθετικός Όκελς, αλλά και ο ενδεκαδάτος αμυντικός Τερ Άφεστ.

Ουτρέχτη Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*8/11 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΣΒΟΛΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από τον Άγιαξ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και δέχτηκε δύο γρήγορα γκολ (12′, 24′), μείωσε προσωρινά στο 72′ αλλά στο 84′ δέχτηκε και τρίτο γκολ.

Δεν περίμενε σίγουρα το εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Άγιαξ για να βελτιώσει την κακή της εικόνα το τελευταίο διάστημα. Σπατάλησε ένα ημίχρονο, ισορρόπησε στην συνέχεια αλλά ήταν αργά για να κυνηγήσει κάτι θετικό.

Χωρίς νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (0-2-5), παρόλα αυτά φαντάζει δύσκολο να κινδυνέψει. Χρειάζεται ωστόσο μερικούς ακόμη βαθμούς για να αισθάνεται σίγουρη.

«Πιστεύω ειλικρινά πως η εμφάνισή μας απέναντι στον Άγιαξ ήταν αρκετά καλή, ωστόσο το αποτέλεσμα είναι εκείνο που μετράει και αυτό δεν μας άρεσε. Ελπίζω να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα και να βελτιωθούμε αμυντικά αρχής γενομένης από το επόμενο παιχνίδι κόντρα στην Ουτρέχτη», προειδοποίησε ο τεχνικός Γιάνσεν.

Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Φελάνας. Παραμένει τραυματίας ο μέσος Μπουρμέιστερ, μακροχρόνιος απών ο αριστερός μπακ Τσιμπόρα. Στα πιτς και ο βασικός μέσος Τόμας, ενώ τραυματίστηκε και ο πολύτιμος επιθετικός Ντράουφ. Νοκ άουτ τέθηκε και ο χαφ Φίχτινγκερ.