*13η αγωνιστική

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Η περσινή νίκη της ΦΚ Αϊντχόφεν είναι και η μοναδική που έχει στα 11 τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Ρόντα (1-5-5).

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε σημαντική πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου, αφού επικράτησε της OSS εκτός έδρας με 0-1. Το γκολ σημείωσε ο αρχηγός Άμεβορ με πέναλτι στο 61′.

Με τον γνωστό της κυνισμό κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της OSS και να πάρει μια σημαντική πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Δεν έθελξε με την απόδοσή της, ήταν όμως εμφανές το ποιοτικό χάσμα ανάμεσα στις δύο ομάδες και η νίκη χαρακτηρίζεται δίκαιη. Στο πρωτάθλημα, ηττήθηκε με 2-1 από την Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας μολονότι προηγήθηκε. Με το αποτέλεσμα αυτό, έχασε λίγο έδαφος στην βαθμολογία αλλά το σημερινό τέστ απέναντι στην Ρόντα είναι η ιδανική ευκαιρία για να δώσει αποδείξεις.

Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Πάινενμπουρχ και Κέστενς, ξανά εκτός ο επιθετικός Σλέεχερς, αμφίβολος ο πλάγιος μπακ Βάουτερς.

ΦΚ Αϊντχόφεν Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα παιχνίδι με ξέφρενο ρυθμό, αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του κυπέλλου μετά το 5-3 από την Ναϊμέγκεν εντός έδρας μεσοβδόμαδα. Τρελό πρώτο μέρος, πέτυχε το πρώτο γκολ (7′), αλλά στην συνέχεια η αντίπαλος σκόραρε τρεις φορές σε ένα τέταρτο (9′, 22′, 24′). Έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου πριν το ημίχρονο (37′, 42′). Τα πράγματα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν η γηπεδούχος βρήκε δύο γκολ (80′, 86′).

Μόνο θετικό ήταν το πρόσημο της περιπέτειάς της στο κύπελλο με αντίπαλο την Ναϊμέγκεν. Κατάφερε να κοντράρει στα ίσα μια ποιοτική ομάδα της Eredivisie και αν ήταν σε καλύτερη μέρα αμυντικά, ίσως να κυνηγούσε την πρόκριση και με το παραπάνω. Η Ρόντα παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας παρότι πριν από το παιχνίδι με τον Άγιαξ Β, έτρεχε σερί δύο αγώνων χωρίς νίκη (0-1-1). Απέναντι στους νεαρούς του «Αίαντα», επικράτησε με 2-1. Σε κάθε περίπτωση, έχει πραγματοποιήσει άριστο ξεκίνημα ενώ το γεγονός πως έχει κατακτήσει την πρώτη περίοδο και έχει σίγουρη συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου, έχει επιφέρει μια φυσιολογική χαλάρωση.

Αμφίβολοι αλλά με σημαντικές πιθανότητες επιστροφής οι μέσοι Μπίλεφελντ και Κονγκολό, επιστρέφει και ο βασικός εξτρέμ Φαν ντερ Χέιντε. Τραυματίστηκαν μεσοβδόμαδα και θα απουσιάσουν ο κίπερ Μπούκερ και ο πολυθεσίτης μέσος Τζεπάρ.