*10η αγωνιστική των πλέι οφ (τελευταία).

*Νίκη δική της και παράλληλα απώλεια τη Μπρόντμπι, θέλει η Μίντιλαντ για να κατακτήσει στον τίτλο. Αδιάφορη η Σίλκεμποργκ.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Μίντιλαντ – Σίλκεμποργκ 2-0, Σίλκεμποργκ – Μίντιλαντ 1-4

*Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ: Σίλκεμποργκ – Μίντιλαντ 3-0

Δείτε τα προγνωστικά παμε στοιχημα της Κυριακής (26/05)

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ 3-0 (11′, 16′, 36′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Φρανκουλίνο (38′), Μπεχ (45’+2) και Ίνγκασον (79′).

Αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων “τρέχει” η Μίντιλαντ, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Αποτέλεσμα θετικό, καθώς βρέθηκε να χάνει με 3-0 στο παιχνίδι, όμως μείωσε δις πριν την ανάπαυλα και πήρε ψυχολογία. Πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο και προς το φινάλε κατάφερε να σώσει το βαθμό.

Πρώτη απώλεια μετά τις τρεις νίκες κόντρα σε Μπρόντμπι (3-2 εντός), Άαρχους (2-1 εντός) και Κοπεγχάγη (1-2 εκτός). Μοιράζεται έτσι την κορυφή με τη Μπρόντμπι, οπότε και θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από αυτή σήμερα, για να πάρει τον τίτλο, καθώς υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Επικράτησε στα 7/9 τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Εξέτισαν και δίνουν κανονικά το παρών οι Ντάλσγκορντ και Τσο.

Μίντιλαντ Στατιστικά

*Over 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Μπρόντμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18′ και τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σίλκεμποργκ, μετά και τη νίκη με 0-1 επί της Άαρχους. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν υποδέχθηκε τη Μπρόντμπι, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου και παρότι είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν κατάφερε να πετύχει κάτι.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, μετά και από εκείνες κόντρα σε Κοπεγχάγη (0-3 εντός) και Νόρντζελαντ (4-1 εκτός). Οριστικά έκτη σε αυτά τα πλέι οφ, ωστόσο από τη στιγμή που κατέκτησε το κύπελλο και βγήκε στην Ευρώπη, η χρονιά κρίνεται ως επιτυχημένη. Ηττήθηκε στις 7/9 τελευταίες εξόδους της (1-1-7).