*12η αγωνιστική.

*Έρχονται από έξι σερί μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Βίντερτουρ. Το 1-0 στο 55’, το 2-0 ήρθε στο 63’. Μείωσε η Σεντ Γκάλεν στις καθυστερήσεις.

Άστοχη στο εκτός έδρας ματς με την Βίντερτουρ την περασμένη εβδομάδα, έχασε δίκαια από μια ομάδα που ήταν πιο αποτελεσματική. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, η Βίντερτουρ όμως μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 63’ και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Πίεσε πολύ η Σεντ Γκάλεν, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο φινάλε. Με διακυμάνσεις η πορεία της, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, είναι καλή εντός έδρας και κακή εκτός έδρας, φέτος μετρά 4/4 νίκες στο γήπεδο της, σκόραρε σ’ όλες τουλάχιστον δύο γκολ. Με 18 πόντους είναι τρίτη στη βαθμολογία.

ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*G/G στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Λουγκάνο. Το 1-0 στο 71’ ο Σχουπφ, ισοφάρισε ο Χαϊντάρι στο 83’ για τη Λουγκάνο. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Ντένγκε.

Επέστρεψε απ’ τη διακοπή με σπουδαία νίκη επί της Λουγκάνο την περασμένη εβδομάδα. Η Λουγκάνο ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον πλήρη έλεγχο και έβγαλε φάσεις, μπορούσε να προηγηθεί. Στο δεύτερο μέρος συνέχισε να ψάχνει περισσότερο το γκολ, αλλά η Γκρασχόπερς προηγήθηκε, με το 1-1 να έρχεται λίγο αργότερα. Στις καθυστερήσεις πήρε το ματς η Γκρασχόπερς, η Λουγκάνο άξιζε σίγουρα την ισοπαλία. Δεύτερη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας 3-0 επί της Ιβερντόν, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 11 πόντους είναι 9η στη βαθμολογία.