Τελευταίος γύρος των πλέι οφ ανόδου στην Α’ Ολλανδίας. Διπλοί αγώνες. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που το συνολικό σκορ των δύο αγώνων είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα εξασφαλίσει την άνοδο στην Eredivisie.

*100% πληρότητα θεατών. Ανακοινώθηκε sold out.

*Στο πρώτο παιχνίδι (25/5): Εξέλσιορ – Ντεν Χάαγκ 1-1

*Στην κανονική διάρκεια (23/10): Ντεν Χάαγκ – Εξέλσιορ 0-2, (26/1): Εξέλσιορ – Ντεν Χάαγκ 2-3

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να μείνει όρθια στο Ρότερνταμ και να πάρει τον βαθμό στην έδρα της Εξέλσιορ (1-1) στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων πριν τέσσερις ημέρες. Δεν μπήκε καθόλου καλά στο παιχνίδι και την πήρε η μπάλα από την πίεση της αντιπάλου, με αποτέλεσμα να μείνει δικαιολογημένα πίσω στο σκορ με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (47′). Από εκείνο το σημείο και μετά όμως, έδειξε μεταμορφωμένη. Οργανώθηκε, πίεσε και πήρε τα ηνία της αναμέτρησης. Η βελτίωσή της καρποφόρησε στις καθυστερήσεις, όταν και ισοφάρισε.

Υπάρχει μεγάλη πίεση αλλά και πίστη στις τάξεις της, καθώς απέχει μόλις ένα παιχνίδι από την άμεση επιστροφή της στην μεγάλη κατηγορία. Μεγάλο της αβαντάζ, πως θα έχει την δύναμη της έδρας. «Είμαστε αισιόδοξοι και πιστεύουμε πως μπορούμε να περάσουμε την Εξέλσιορ και να επιστρέψουμε στην μεγάλη κατηγορία», τόνισε ο αμυντικός Αμόφα.

Ντεν Χάαγκ Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΞΕΛΣΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήρθε με φόρα από τον θρίαμβο επί της Χέρακλες, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο πρώτο ματς απέναντι στην Ντεν Χάαγκ (1-1). Κυριάρχησε μέχρι και το 47′, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και δέχτηκε την ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις.

Παρά την ισοφάριση στις καθυστερήσεις, η Εξέλσιορ δεν έχει χάσει την πίστη της στην άνοδο. Άλλωστε, ο εντυπωσιακός τρόπος που απέκλεισε την Χέρακλες στον προηγούμενο γύρο, έχει δώσει φτερά στα πόδια των παικτών της που συνεχίζουν να βρίσκουν μεγάλο κίνητρο. Ο Ντιρκχάουζεν τόνισε πως η ομάδα του θα ταξιδέψει στην Χάγη χωρίς άγχος και είναι σίγουρος πως το αποτέλεσμα θα έρθει.