5η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπρόντμπι στα οκτώ τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Οντένσε, έχοντας έξι νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Βασιλεία, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 40′ και παρότι ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Κβιστγκόρντεν, τέσσερα λεπτά μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Εκτός Ευρώπης έμεινε για φέτος η Μπρόντμπι. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Νιλς Φρεντέρικσεν φιλοξενήθηκε από τη Βασιλεία, στη ρεβάνς της νίκη με 1-0 στον τρίτο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο φινάλε του ημιχρόνου. Τίποτα δεν άλλαξε ούτε στην παράταση, αμφότερες οδηγήθηκαν στα πέναλτι, εκεί όπου οι Ελβετοί αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι.

Στρέφει έτσι την προσοχή της αποκλειστικά στο πρωτάθλημα όπου μπορεί να ξεκίνησε με νίκη την πορεία της, όμως στη συνέχεια υπέστη τρεις σερί ήττες, με πιο πρόσφατη αυτή στο ντέρμπι με την Κοπεγχάγη (4-1 εκτός). Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση του αμυντικού Ντάνιελ Βας από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Γνώριμα τα αγωνιστικά της προβλήματα.

Μπρόντμπι Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΝΤΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με το τέρμα του Έστρεμ στο 38′, εν τέλει δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 87′ από το σημείο του πέναλτι.

Χωρίς νίκη παραμένει μετά και τις τέσσερις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος η Οντένσε. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αντρέας Αλμ υποδέχθηκε την Άαρχους, από την οποία ηττήθηκε με 1-2. Για ακόμη μια φορά τα έκανε μαντάρα, βρέθηκε από νωρίς πίσω, στην πορεία πίεσε και μείωσε το σκορ, ενώ είχε και δοκάρι στην πορεία. Το πίστεψε για ανατροπή, όμως ένα ανόητο πέναλτι της στέρησε το όποιο θετικό αποτέλεσμα.

Τρίτη φετινή ήττα μετά και από εκείνες κόντρα στη Νόρντζελαντ (0-2 εντός) και Μίντιλαντ (1-5 εντός), οπότε και είναι στον ένα βαθμό, τον οποίο και απέσπασε από τη Ράντερς (2-2 εκτός). Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι υπάρχει προβληματισμός, καθώς είχε υψηλές βλέψεις. Εκτός παραμένουν σίγουρα για ακόμη μια φορά οι Εμάνουελ Σάμπι και Μαξ Φένγκερ.