*16η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Βικτόρια Πλζεν – Χράντετς Κραλόβε 1-1

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Δεν υπάρχει ισοπαλία στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Χράντετς Κραλόβε (2-0-8).

ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Σλόβαν Λίμπερετς εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 27′, αλλά η χαρά της κράτησε ελάχιστα (30′). Στο δεύτερο ημίχρονο, ακυρώθηκαν γκολ υπέρ της μέσω VAR.

Θετικό μοιάζει το αποτέλεσμα κόντρα στην Λίμπερετς, δεδομένου ότι η φόρμα και η ποιότητα ήταν με την μεριά της φιλοξενούμενης. Μπορούσε και την νίκη, αφού έπιασε υψηλή απόδοση στο δεύτερο μέρος αλλά στάθηκε άτυχη στις λεπτομέρειες. Με τον πολύπειρο Κόταλ στο τιμόνι δείχνει βελτίωση, ενώ η έδρα είναι το βασικό της όπλο μέχρι τώρα. Παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια (2-1-0). Τραυματίες οι Χαϊντενράιχ και Κρέιτσι.

Χράντετς Κραλόβε Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου με το πειστικό 1-3 απέναντι στην Όλομουτς εκτός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 7′, αλλά κατάφερε να το γυρίσει άμεσα (17′, 20′). Σφράγισε την πρόκριση με ωραίο γκολ στο 72′.

Ανεξήγητο αυτό που συμβαίνει το τελευταίο διάστημα με την Βικτόρια Πλζεν, καθώς μια μεγάλη νίκη διαδέχεται μια απρόσμενη γκέλα. Ενδεικτικό ότι λίγες μέρες μετά την τεράστια νίκη επί των Σλάβια Πράγας και Ντιναμό Ζάγκρεμ, υπέστη εντός έδρας συντριβή από την Σλοβάτσκο με 1-4. Το αποτέλεσμα αυτό την κράτησε στο -13 από την κορυφή και ο τίτλος δείχνει να κάνει φτερά από πολύ νωρίς φέτος, έχοντας πληρώσει την ασυνέπειά της στα μικρά ματς. Τραυματίες οι Χάβελ, Πέρνιτσα, Ντουρονσίμι και Βίντρα. Τιμωρημένος ο Καλβάχ.