ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ - ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΤΑΟΥΝ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Ολντερσοτ – Σόλιχαλ Μουρς 1-4

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται στην εκπνοή σχεδόν του ημιχρόνου, από τον Πρίτσαρντ, στο 44’, με το δεύτερο να έρχεται στο 79’ από τον Ντε Χάβιλαντ.

Η Σόλιχαλ Μουρς ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ για το κύπελλο ερασιτεχνών, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Δείχνει να βρίσκεται σε κακή αγωνιστική περίοδο, αφού αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, χωρίς να έχει σκοράρει στις τρεις εξ αυτών, με τις δύο να είναι στο γήπεδό της! Και ειδικά στο πρωτάθλημα έχει έξι ήττες στα εφτά τελευταία παιχνίδια, κερδίζοντας μόνο την Ολνταμ εντός έδρας.

Υποχώρησε λίγο ακόμη στο βαθμολογικό πίνακα, στην 12η θέση του, και πλέον έμεινε ακόμη πιο πίσω από την έβδομη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5 συγκεκριμένα.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 8/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 11/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 9/16 G/G εντός έδρας

*Εχει 9/16 over 2,5 εντός έδρας

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ κέρδισε 4-1 εντός έδρας την Λίστον, όχι όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Παναγιώτου (39’), Γκλόβερ (49’), αλλά η αντίπαλος της μείωσε με τον Μπαρνς στο 70’, πριν σκοράρει δύο τέρματα ακόμη με τον Εφιόνγκ (74’, 81’).

Η Ολντερσοτ επικράτησε 4-1 εντός έδρας της Λίστον, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, περνώντας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις σερί ήττες, όλες στο πρωτάθλημα, οι δύο πιο πρόσφατες χωρίς να σκοράρει καν!

Βρίσκεται στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, διατηρώντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +4 από αυτήν.

Ούτε αυτή έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.