*15η αγωνιστική

*8/9 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ρότσντεϊλ με τον Στίβενς να ανοίγει το σκορ στο 49ο λεπτό, ενώ ο Κέλι στο 72’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε και την Ρότσντεϊλ με 2-0 εντός έδρας, επιστρέφοντας στις νίκες και παραμένοντας η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος.

Ακόμη πάντως και μετά από αυτή τη νίκη, συνεχίζει να έχει περισσότερες ισοπαλίες εντός απ’ ότι νίκες! Άλλωστε είναι σε ένα γκρουπ έξι ομάδων που έχουν ως τώρα πάρα πολλές ισοπαλίες, έξι συνολικά σε 14 αγωνιστικές!

Αυτό είναι που την κρατάει και λίγο πίσω, στην 3η θέση, στο -5 συγκεκριμένα, από την κορυφή του βαθμολογικό πίνακα, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*11/14 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 6/7 εντός έδρας.

*9/14 G/G στη σεζόν, 5/7 εντός έδρας.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Όλτρινχαμ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Κόνορ-Κλαρκ στο 24’ και παρόλο που ισοφάρισε με πέναλτι του Χάρις στο 71’, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Νιούμπι στο 77ο λεπτό.

Η Όλντερσοτ πάλεψε, αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Όλτρινχαμ, χάνοντας ξανά έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε κερδίσει τους δύο.

Πάντως μακριά από την έδρα της έχει πέντε ήττες και δύο νίκες, χωρίς καμία ισοπαλία μέχρι στιγμής!

Γενικώς μοιάζει να κινείται στην μετριότητα, όπως καταδεικνύει και η βαθμολογική της θέση, αν και είναι σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.