*17η αγωνιστική

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, αρκετά άνετα, αφού ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, τα οποία πέτυχαν ο Τζόνσον στο 14ο λεπτό με πέναλτι, ο Γκόρντον στο 18’ και ο Χάτσινσον στο 34’. Και απλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Ντέιλι στο 83ο λεπτό.

Η Γουόλσολ επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Χάρογκεϊτ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, με δύο ήττες, αν και στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει εκεί για το πρωτάθλημα.

Παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και ανέβηκε στην 13η θέση, πλησιάζοντας στο -6 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας ξεφύγει στο +10 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), Ράιλι (ΜΕ), ΜακΕντι (ΑΜ), Πρίτζμπεκ (ΤΕ), που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους, ενώ χτύπησε και προστίθενται σε αυτούς και ο μέσος Ιαρινγκ και τιμωρημένος είναι ο μέσος Κόμλεϊ.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/12 under 2,5 εντός έδρας

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τρανμίρ, ανοίγοντας το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα, με τον Χέντερσον στο 35’. Βέβαια ισοφαρίστηκε γρήγορα, από τον Χέμινγκς στο 39’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο γλίτωσε ένα γκολ από το δοκάρι της.

Η Ρότσντεϊλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Τρανμίρ, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό σε μία δύσκολη έδρα. Αυτό πάντως ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αν και έχει μόνο μία ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες και αυτή ήταν στο γήπεδό της. Μακριά από αυτό δεν έχει χάσει στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια, έχοντας δύο νίκες.

Παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αν και είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα στην 22η θέση του, στην τελευταία θέση παραμονής, αλλά σε απόσταση βολής και από τις δύο ομάδες που είναι εντός αυτής, στο +2 και στο +3 αντίστοιχα.

Εκτός των τραυματιών Κάμπελ (ΕΠ), Σλίκερ (TE) δεν υπάρχει πλέον κάποιο άλλο πρόβλημα.