*22η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν πριν λίγο καιρό για το κύπελλο, αλλά στην έδρα της Μπόρεχαμ Γουντ, με τη γηπεδούχο να κερδίζει με 3-1.

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ολτρινχαμ, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Γουάιτχολ στο 89ο λεπτό, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Νιούμπι στο 12’, ενώ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Κόλκλαφ στο 77ο λεπτό.

Η Ιστλεϊ ηττήθηκε και από την Ολτρινχαμ με 2-1 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, αν και μόνο μία από αυτές ήρθε στο γήπεδό της, η οποία και ήταν η πρώτη φετινή, από την δυνατή Νοτς Κάουντι, έπειτα από εννιά αναμετρήσεις σε αυτό. Και δείχνει να μην είναι στην καλύτερη αγωνιστική της κατάσταση αυτή την περίοδο.

Υποχώρησε και άλλο, στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά διατηρείται στο -2 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, κάτι που συμβαίνει σχεδόν από την αρχή της σεζόν, πέραν κάποιων μικροενοχλήσεων ορισμένων παικτών κατά διαστήματα.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ, 8/11 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/13 over 2,5 εκτός έδρας

*Εχει 9/13 G/G εκτός έδρας

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μπρίστολ Ρόβερς, με δύο γκολ που πέτυχε σε 12 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τους Εβανς (18’), Στέφενς (30’), χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα από την αντίπαλο της σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η Μπόρεχαμ Γουντ δείχνει να είναι ομάδα κυπέλλου, αφού κέρδισε την Μπρίστολ Ρόβερς εκτός έδρας με 0-2, ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα, φτάνοντας και φέτος στον τρίτο γύρο του θεσμού. Πάντως πέρυσι η καλή της πορεία σε αυτόν τον θεσμό της στοίχισε στο πρωτάθλημα. Και στον θεσμό για τον οποίο αγωνίζεται σήμερα δεν έχει νίκη εδώ και έξι αγωνιστικές, με τρεις ήττες. Αλλά ήταν και η πρώτη νίκη της έπειτα από τρία παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της.

Βρέθηκε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο στην κατηγορία της, στην 11η συγκεκριμένα, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από αυτήν.