*3η αγωνιστική

*H Γουίμπλεντον είναι αήττητη εντός από την Ντονκάστερ, έχοντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έχασε 0-2 εντός έδρας από την Τζίλιγχαμ, αν και είχε ευκαιρίες να προηγηθεί, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά θα μπορούσε να είχε δεχθεί και κάποιο τέρμα, πριν από τα δύο που ήρθαν πάρα πολύ αργά στον αγώνα, στο 89’ από τον Μάντρον και στις καθυστερήσεις από τον Γκριν.

Η Γουίμπλεντον δεν κατάφερε να κερδίσει και στο Λιγκ Καπ την Τζίλιγχαμ, χάνοντας με 0-2 εντός έδρας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού, αν και το σκορ την αδικεί λίγο, καθώς και τα δύο τέρματα τα δέχθηκε προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Πάντως στο πρωτάθλημα έχει ξεκινήσει σχετικά καλά μετά τον υποβιβασμό της σε αυτή την κατηγορία φέτος, αφού είναι αήττητη και χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ έπειτα από δύο αγωνιστικές.

Παραμένει εκτός λόγω ενοχλήσεων ο μέσος ΜαΚόρμικ.

Γουίμπλεντον Στατιστικά

*Εχει 8/8 N/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*Εχει 7/8 under 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έχασε 0-3 εντός έδρας από την Λίνκολν, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Κένταλ στο 12’, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Μπίσοπ στο 47’, πριν «φάει» και ένα τρίτο από τον Σκάλι στο 61’, απειλώντας ελάχιστα ως καθόλου την αντίπαλο της.

Η Ντονκάστερ αποκλείστηκε από το Λιγκ Καπ, χάνοντας με 0-3 εντός έδρας από την Λίνκολν, σε ένα παιχνίδι που φάνηκε ξεκάθαρα η διαφορά κατηγορίας ανάμεσα στις δύο ομάδες, έστω και αν είναι μόνο μία! Κυρίως στα γκολ που δέχθηκε, στα οποία φάνηκε η μεγαλύτερη ποιότητα των αντιπάλων της.

Και γι’ αυτήν ήταν η πρώτη της φετινή ήττα, μετά τον υποβιβασμό της το καλοκαίρι σε αυτή την κατηγορία, έχοντας ξεκινήσει το πρωτάθλημα με τον ίδιο τρόπο με τη σημερινή της αντίπαλο, με μία νίκη εντός και με μία ισοπαλία μακριά από την έδρα της. Απλά θεωρητικά, στα χαρτιά, αντιμετώπισε δυσκολότερες αντιπάλους!

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Μολινό (ΜΕ), Κλόουζ (ΜΕ), Τέιλορ (ME), Μπάρλοου (ΜΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Ολόγου που θα λείψει επίσης.