*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΙΝΣ ΝΤΟΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σμιθ στο 44’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκριγκ από την άσπρη βούλα στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουσίνιο στο 89’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Μίλτον Κέινς Ντονς. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε από τους γηπεδούχους, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που βρήκε, ανοίγοντας το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο πιέστηκε ασφυκτικά, αλλά βρήκε τρόπο να διπλασιάσει τα τέρματά της, όμως στη συνέχεια δέχθηκε εξίσου γκολ, μην καταφέρνοντας να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν για ακόμη ένα ματς.

Ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα θέλει να αποσπάσει σήμερα, επιστρέφοντας ύστερα από περίπου δύο εβδομάδες στο γήπεδό της. Πέρασε μια μικρή περίοδο ντεφορμαρίσματος, όμως έδειξε την αποτελεσματικότητά της και το πόσο επικίνδυνη είναι μεσοεπιθετικά την προηγούμενη αγωνιστική, θέλοντας ιδανικά να πράξει κάτι ανάλογο και σήμερα. Σαφέστατα έχει ανεβασμένη ψυχολογία, όμως δεν είναι μόνο αυτό αρκετό για να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα, αφού έχει αρκετές αστάθειες αμυντικά, τις οποίες δεν μοιάζει ικανή να τις περιορίσει. Παραμένουν στο απουσιολόγιό της οι τραυματίες Έισα και Γουάτσον.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κλαρκ-Χάρις στο 26’ και το 2-0 ο ίδιος στο 36’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γουόρντ στο 73’.

Επιστροφή στις νίκες και στο πρωτάθλημα για την Πιτέρμπορο και μάλιστα με εμφατικό τρόπο απέναντι στη νεοφώτιστη Πορτ Βέιλ. Είχε τον έλεγχο στο ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, καταφέρνοντας να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη θέλησε να «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη και το πέτυχε σκοράροντας και πάλι. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Να χτίσει πάνω σε αυτή τη νίκη θέλει ιδανικά, κλείνοντας όσο το δυνατόν περισσότερο τη διαφορά από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Το κακό σερί που «έτρεξε» το προηγούμενο διάστημα την κράτησε πολύ πίσω σε σχέση με το «πλάνο» της, όμως η σεζόν έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά της και με ένα μερικές καλές εμφανίσεις θα μπορέσει να ανέβει και πάλι ψηλότερα. Φάνηκε να βρίσκει ρυθμό στο παιχνίδι της, ήταν δημιουργική στα δύο τελευταία της ματς, ενώ σκόραρε αρκετά εύκολα. Πολύ θετικό και το γεγονός ότι δεν δέχθηκε γκολ σε καμία από αυτές, δείχνοντας εμφανή βελτίωση στο αμυντικό της κομμάτι.