*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέλτικ-Νταντί 3-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Νταντί-Σέλτικ 0-3.

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σπάιταλ στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άιντα στο 51’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 90+4’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πάλμα στο 90+6’.

Το τρίποντο στο τέλος κατάφερε να πάρει η Σέλτικ. Μέτριο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν από τη λήξη του, όμως στην επανάληψη μπήκε δυνατά και ισοφάρισε άμεσα, ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Είναι μεν σε καλή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά δεν βρίσκεται πλέον στην κορυφή του πρωταθλήματος ύστερα από τα πολλά στραβοπατήματά της. Συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα, παρ’ όλα αυτά δεν είναι το ίδιο αποτελεσματική σε όλες τις αναμετρήσεις της, με αποτέλεσμα να είναι λίγες αυτές στις οποίες ξεπέρασε τα δύο τέρματα. Μεγάλο της πρόβλημα φέτος είναι η άμυνά της, αφού δέχεται αρκετά πιο εύκολα γκολ, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί αρκετούς βαθμούς από την αρχή της σεζόν.

Σέλτικ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Βέντε με πέναλτι στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚόουαν στο 78’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαολίντα στο 81’.

Πάλεψε η Νταντί, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Χιμπέρνιαν. Δέχθηκε έντονη πίεση και έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τη μοναδική ουσιαστικά ευκαιρία με την οποία απείλησε την αντίπαλη εστία, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Εν τέλη στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, αφού σκόραραν ξανά, διατηρώντας αυτή τη φορά το υπέρ τους προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό πέρασμα από την έδρα της Σέλτικ. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά κενά και τις αδυναμίες που βγάζουν οι γηπεδούχοι, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, με τους γηπεδούχους σήμερα να μην αφήνουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.