*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουότφορντ-Νόργουιτς 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κόλμπακ στο 27’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΛιν στο 48’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάρτζεντ στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φρέι στο 77’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Νόργουιτς. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως μπήκε δυνατά στην επανάληψη και κατάφερε να το ανατρέψει με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και εν τέλη βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης.

Μια πιο καλή εικόνα θα πρέπει να δείξει ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Γουότφορντ. Αρκετά τα σκαμπανεβάσματά της αυτή την περίοδο, έχασε για ακόμα μία φορά την ευκαιρία να βρεθεί εντός εξάδας. Δεν έχουν σταματημό τα αμυντικά της προβλήματα, πλέον είναι ελάχιστες οι αναμετρήσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, ενώ το θετικό είναι πως από πλευράς της βρίσκει με συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα. Εντός έδρας παραμένει αήττητη εδώ και οκτώ αγώνες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης (5-3-0).

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντάκα με πέναλτι στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Περέιρα στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντένις στο 63’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Γουότφορντ. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ το ίδιο σκηνικό ακολούθησε και στην επανάληψη. Στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες του τελευταίου διαστήματος. Ενώ είναι δημιουργική και απειλεί σε αρκετές περιπτώσεις τις αντίπαλες εστίες, δεν είναι αποτελεσματική, κάτι το οποίο φυσικά της κοστίζει. Έχει πετύχει μόλις 1 γκολ στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ μόνο σε ένα από αυτά δεν δέχθηκε γκολ. Ολοένα και απομακρύνεται από την εξάδα, πλέον βρίσκεται στο -6, ενώ το σημερινό παιχνίδι είναι σημαντικό για να μειώσει την απόστασή της από αυτή.