*Η Μόντσα κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Φροζινόνε.

Άργησε να μπει στο κλίμα της αναμέτρησης με την Φροζινόνε, την κράτησε όρθια σε δύο περιπτώσεις ο Σκορούπσκι καταγράφοντας μεγάλες αποκρούσεις. Η Μπολόνια ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο δημιουργώντας τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να προηγηθεί, με αποκορύφωμα την προβολή του Ντόι από το ύψος της μικρής περιοχής που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων στην εκπνοή των καθυστερήσεων.

Γκέλα ολκής για τους “ροσομπλού” που, πλέον, νιώθουν καυτή την ανάσα της φορμαρισμένης Ρόμα (-3), στην προσπάθεια που κάνουν για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές πανηγύρισαν πέντε νίκες, ηττήθηκαν μόνο από την Ίντερ (1-0) στις 9 Μαρτίου.

Η εν λόγω αποτελεί τη μοναδική ήττα τους σε 15 στο “Renato Dall’ Ara” (12 νίκες, δύο ισοπαλίες). Τιμωρημένος είναι ο Σαλεμάκερς, τη θέση του αναμένεται να πάρει ο Ντόι. Διαθέσιμος και πάλι ο Μπεουκεμά.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΟΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-2) από τη Νάπολι. Ο Τζούριτς άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Οσίμεν (55′), Πολιτάνο (57′) και Ζιελίνσκι (61′). Μείωσε ο Κολπάνι στο 62′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρασπαντόρι επτά λεπτά αργότερα.

Προηγήθηκε με το καλημέρα στην αναμέτρηση με τη Νάπολι, απ’ την οποία δέχτηκε τρία γκολ μέσα σε διάστημα έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο. Μείωσε άμεσα η Μόντσα, προτού ο Ρασπαντόρι υπογράψει την… ταφόπλακά της. Δεύτερη σερί ήττα για το συγκρότημα του Παλαντίνι που, ουσιαστικά, παρουσιάζεται βαθμολογικά αδιάφορο στην τελική ευθεία της Σέριε Α.

Μακριά από το σπίτι του έχει απολογισμό 2-1-1 σε τέσσερις αγωνιστικές, στις δύο από τις οποίες κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν. Πριν από κάτι περισσότερο από ένα χρόνο οι “μπιανκορόσι” άλωσαν την έδρα της Μπολόνια επικρατώντας με 1-0 στις 12 Φεβρουαρίου 2023.

Ο Ντάνι Μότα αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στον αστράγαλο, την ώρα που ο Καλντιρόλα συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει. Εξέτισε κι επιστρέφει στην ενδεκάδα ο Πεσίνα, διαθέσιμος και ο Ντ’ Αμπρόζιο.