*17η αγωνιστική

*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της 2. Μπουντεσλίγκα.

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σκυμμένο κεφάλι επέστρεψε από την Δρέσδη η Καρλσρούη την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την Ντιναμό. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πάτησαν τέρμα το γκάζι στο δεύτερο δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες. Σκόραραν τρεις φορές και ανάγκασαν σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

“Παρά τις απουσίες που έχουμε, είμαι πεπεισμένος πως θα πραγματοποιήσουμε μία μεγάλη εμφάνιση με αντίπαλο την Χαϊντενχάιμ και θα βγάλουμε αντίδραση”, είπε ο προπονητής Άιχνερ. Η Καρλσρούη πανηγύρισε μόλις δύο νίκες σε δέκα αναμετρήσεις με αντίπαλο την Χαϊντενχάιμ στη δεύτερη κατηγορία (πέντε ισοπαλίες, τρεις ήττες).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Ντιναμό Δρέσδης. Ο Κενιγκσντέρφερ άνοιξε το σκορ στο 47′, απάντησε ο Σλέουσενερ στο 52′ για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Κενιγκσντέρφερ (55′) και Ντάφερνερ (69′). Η Καρλσρούη ολοκλήρωσε με δέκα (61′).

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην βετσηοπ)

*GG στα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές πανηγύρισε η Χαϊντενχάιμ. Προέρχεται από ένα 3Χ3, την προηγούμενη βδομάδα πέταξε στο καναβάτσο τη Ρέγκενσμπουργκ (3-0 εντός) φτάνοντας, παράλληλα, τους 27 βαθμούς. Σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από ένα ημίχρονο.

Κυρίαρχοι ήταν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους δημιουργώντας 12 ευκαιρίες (έξι στην εστία). “Περιμένουμε μία ισορροπημένη μάχη, η οποία θα κριθεί στις λεπτομέρειες”, είπε ο προπονητής Σμιντ. Η Χαϊντενχάιμ παραμένει αήττητη σε πέντε εκτός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο την Καρλσρούη (1-4-0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Ρέγκενσμπουργκ. Τα γκολ σημείωσαν οι Κίλβετερ (23′), Λέιπερτζ (77′) και Σίπνερ (90+1′). Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 43′.