* Φάση των “16” του Κυπέλλου. Μονός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

* Και τα 4 παιχνίδια που έδωσαν μεταξύ τους μέσα στη δεκαετία ήταν G/G & over 2,5.

* Αμφότερες έχουν από 1 νίκη εντός και 1 εκτός, όλες για το πρωτάθλημα της Προ Λιγκ.

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΠΕΒΕΡΕΝ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Νίκησε εκτός την ομάδα νέων της Άντερλεχτ με 2-0. Αμφότερα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τον Λιμπόμπ (72’, 86’).

Σπουδαίας σημασίας αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα που μέχρι να αναμετρηθούν βρισκόταν από πάνω της στη βαθμολογία. Παλεύει για την είσοδο στην επτάδα που θα την οδηγήσει στα πλέι οφ ανόδου, έχοντας σοβαρευτεί πλήρως και έχοντας παραμείνει αήττητη στα επτά τελευταία επίσημα σε πρωτάθλημα και κύπελλο, οκτώ μαζί με τη φιλική νίκη επί της πρώτης κατηγορίας Σαρλερουά.

Στο κύπελλο νίκησε επίσης μια ομάδα πρώτης κατηγορίας και την απέκλεισε, επιβλήθηκε εντός της ουραγού της Προ Λιγκ, Βέστερλο με 3-1. Καθαρότατη η νίκη της, έφτασε να προηγείται ακόμα και 3-0, στις καθυστερήσεις επέτρεψε στην αντίπαλο να πετύχει το γκολ της τιμής με πέναλτι.

Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα.

Μπέβερεν Στατιστικά

* Στα 5 τελευταία μετράει 4 G/G & over 2,5, έσπασε σερί με το 2-0 επί των νέων της Άντερλεχτ.

* Σε 6/8 τελευταία πέτυχε πρώτη γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΙΟΝ ΣΕΝΤ ΖΙΛΟΥΑΖ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-1 εντός τη Σερκλ Μπριζ για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε 2-0 με τους Αμούρα (27’), Νίλσον (31’), μείωσε από πλευράς Σερκλ ο Ντένκι (33’).

Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε ακόμα μια νίκη και παραμένει πρωτοπόρος της Προ Λιγκ με διαφορά τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Άντερλεχτ. Το γρήγορο 2-0 την έκανε να πιστέψει ότι θα “καθαρίσει” εύκολα τη Σερκλ, αλλά αυτό δεν συνέβη, στο δεύτερο μέρος η αντίπαλος πίεσε χωρίς βέβαια να χάσει την πολύ μεγάλη ευκαιρία.

Πάει για όλα η φετινή Ουνιόν και είναι ικανή και να τα κατακτήσει, εντός συνόρων εννοείται. Είδε με αρκετή χαλαρότητα το παιχνίδι του προηγούμενου γύρου με τους ερασιτέχνες της Με, νίκησε με 2-1 αγωνιζόμενη με πολλές αλλαγές, αλλά στην πραγματικότητα η επικράτηση της ήταν πιο εύκολη απ’ όσο λέει το σκορ, δεν ανησύχησε ποτέ για τη νίκη.

“Το κύπελλο είναι ένας από τους κυρίους στόχους μας για φέτος” δήλωσε ο Μπλεσέν. Παρά το γεγονός αυτό άφησε έναν βασικό εκτός αποστολή, τον στόπερ Μπέρτζες για τον οποίον σχολίασε ότι έχει παίξει σχεδόν σε όλα τα ματς. Κατά τ’ άλλα δεν αναμένεται πολύ μεγάλο ροτέισον από πλευράς του κόουτς των “ουνιονίστς”.

Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ Στατιστικά

* Αήττητη στα 5 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις, εντός Βελγίου έχει να χάσει από τις 16/09, όταν είχε ηττηθεί από την Γκενκ εντός για το πρωτάθλημα με 0-2.

* Στα 12 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις, μετράει 10 over 2,5, παράλληλα όμως τρεχεί σερί με 6 under 3,5.