*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Κιντερμίνστερ – Σόλιχαλ Μουρς 0-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Τσόρλεϊ, με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Στίβενς (2’, 44’), Σμπάρα (27’), με το τέρμα να το δέχεται από τον Έλις στο 90ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Τσόρλεϊ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, για το κύπελλο ερασιτεχνών, περνώντας στην επόμενη φάση του θεσμού. Αυτή μάλιστα ήταν η δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη της, με ίδιο σκορ!

Πάντως έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα που έπαιξε στο γήπεδό της, ενώ στο πρωτάθλημα είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off. Και μάλιστα στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4, από την όγδοη θέση.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*11/18 G/G εντός έδρας

*11/18 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο Σπορτς, με τέρμα του Γκας στο 90ο λεπτό.

Εν αντιθέσει με τη σημερινή της αντίπαλο, η Κιντερμίνστερ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Πιτέρμπορο Σπορτς, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών.

Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες και τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια της, συνεχίζοντας την προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον πλησίασε στο -2 από μία θέση παραμονής, πάντα με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. Κάτι που δείχνει και πόσο πίσω είχε μείνει πριν την αλλαγή προπονητή.