*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Κιντερμίνστερ – Σόλιχαλ Μουρς 0-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά επίσημο παιχνίδι σε αυτή την έδρα, έχοντας δώσει δύο φιλικά στο παρελθόν.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ με γκολ των Κάμπελ (20’), Μέικοκ (66’), με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Κουκ στο 75ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς εκμεταλλεύτηκε επιτέλους την έδρα της, κερδίζοντας με 2-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει αλλά πρώτη εντός μετά από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει.

Ειδικά στο γήπεδό της, έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα, αλλά και αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια και τρεις νίκες.

Διατηρείται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, απλά ξέφυγε λίγο περισσότερο, στο +4 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Όλνταμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Πένι στο 22ο λεπτό, ενώ παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Σέρον στο 49’, πήρε τη νίκη με τέρμα του ΜακΝάλι στο 59ο λεπτό.

Η Κιντερμίνστερ πέρασε με 1-2 από την έδρα της Όλνταμ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους όχι απλά δεν είχε νίκη, δεν είχε σκοράρει καν!

Στο πρωτάθλημα πάντως έχει τρεις σερί νίκες μακριά από την έδρα της συνεχίζοντας την προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού.

Είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλησίασε πάλι, στο -3 για την ακρίβεια από μία θέση παραμονής, πάντα με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και με άσχημη διαφορά τερμάτων.

Κάτι που δείχνει και πόσο πίσω είχε μείνει πριν την αλλαγή προπονητή.