*38η αγωνιστική (τελευταία)

*Στον Α’ γύρο: Φένλο – Μάαστριχτ 1-3

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Η νίκη που πήρε η Μάαστριχτ στον πρώτο γύρο, έβαλε τέλος σε ένα αήττητο σερί δεκατριών αγώνων της Φένλο στα μεταξύ τους παιχνίδια (1-1-12).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Mεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-3 απέναντι στην Άλκμααρ Β την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 8′, αλλά έφτασε στην ανατροπή μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου (35′, 43′). Με το ξεκίνημα της επανάληψης (47′), έμεινε με παίκτη λιγότερο και λίγα λεπτά μετά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης (53′). Παρόλα αυτά, βρήκε γκολ νίκης στο 86′.

Έδειξε χαρακτήρα στο παιχνίδι με αντίπαλο την Άλκμααρ Β και παρότι έπαιξε για σχεδόν ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη και να βρει το κομβικό γκολ στο 86′. Με το αποτέλεσμα αυτό, διατηρεί υπαρκτή την πιθανότητα να κατακτήσει την τέταρτη περίοδο και να εξασφαλίσει την συμμετοχή της στα πλέι οφ. Εναλλακτικά, πρέπει να προσπεράσει την Έμεν (-1), που αυτή την στιγμή καταλαμβάνει την όγδοη θέση.

Με μόλις μια ήττα στα επτά τελευταία παιχνίδια της (5-1-1), βρήκε φόρμα στο κατάλληλο σημείο. Τιμωρημένος ο εξτρέμ Μπουιφραχί, τραυματίες παραμένουν ο μπακ Σι και ο επιθετικός Τασί. Αμφίβολος ο βασικός μέσος Κλάινεν.

Μάαστριχτ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 2-0 του Άγιαξ Β εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Πήρε προβάδισμα με αυτογκόλ στο 73′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (81′).

Ύστερα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, οι οποίες ουσιαστικά την κράτησαν εκτός πλέι οφ, η Φένλο έβγαλε μια αντίδραση και επικράτησε του Άγιαξ Β με 2-0. Κυνική επικράτηση, η εικόνα της και πάλι δεν ήταν καλή, απλώς εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη των φιλοξενούμενων. Το αποψινό ματς στο Μάαστριχτ θα είναι και το τελευταίο για τον τεχνικό Κράους στον πάγκο της, αφού έχει κάνει εδώ και καιρό γνωστό πως δεν θα συνεχίσει στην ομάδα.

Η σεζόν κρίνεται πλήρως αποτυχημένη, αφού είχε τεθεί μίνιμουμ στόχος η παρουσία της στα πλέι οφ. Αμφίβολος ο εξτρέμ Μπέρντεν, σταθερά στα πιτς ο αμυντικός Τίμπερ.