*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ίπσουιτς-Χαλ 3-0.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φιλοτζένε στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πάλμερ στο 36’. Το 1-2 πέτυχε ο Καρβάλιο με πέναλτι στο 45+1’ και το 2-2 ο Τόμας στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οχάιο στο 78’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Χαλ. Προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη δέχθηκε ξανά το γκολ της ισοφάρισης. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά η πίεσή της απέφερε «καρπούς», αφού πέτυχε το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.

Η νίκη της αυτή την κρατάει ζωντανή στη μάχη που δίνει για να βρεθεί εντός εξάδας. Είναι σε καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, έχοντας βρει δίχτυα στις τέσσερις από αυτές. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού δέχεται συχνά γκολ και ειδικά να βρεθεί υπό πίεση, έχοντας στερηθεί πολύτιμους βαθμούς το τελευταίο διάστημα. Στο -3 από την 6η Νόριτς και την 5η Γουέστ Μπρομ, με δύο αγωνιστικές να απομένουν.

ΧΑλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λαθ στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λουόνγκο στο 30’.

Ακόμη ένα στραβοπάτημα για την Ίπσουιτς που έχασε την ευκαιρία να παραμείνει στην κορυφή του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως κατάφερε λίγο αργότερα να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στη συνέχεια πίεσε έντονα, αλλά δεν μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Τεράστια ευκαιρία να βρεθεί ξανά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχει σήμερα, ύστερα από τη χθεσινή ήττα της Λιντς. Δεν κατάφερε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τελευταία τρία παιχνίδια της, με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή να βρίσκεται στη 3η θέση και στο -1 από την 2η Λιντς, έχοντας δύο αγωνιστικές λιγότερες από εκείνη. Παραμένει μαχητική, παρά τα στραβοπατήματα, αρέσκεται στο επιθετικό ποδόσφαιρο και δεν αναμένεται να το αλλάξει αυτό στις τελευταίες αγωνιστικές, ειδικά από τη στιγμή που «καίγεται» για βαθμούς.