*Παιχνίδι για τον ΣΤ’ όμιλο του Κόπα Άφρικα. Την πρόκριση στην επόμενη φάση παίρνουν απευθείας οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου, όπως και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι.

*2/2 νίκες μετρά η Νότια Αφρική κόντρα στη Ναμίμπια σε τελική φάση Κόπα Άφρικα (1998, 2019).

*Έρχονται από τέσσερα σερί μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Africa

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-0 κόντρα στο Μάλι στην πρεμιέρα του Κόπα Άφρικα. Το 1-0 ο Τραορέ στο 60’, το 2-0 έκανε ο Σιναγιόκο στο 66’.

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στην πρεμιέρα του Κόπα Άφρικα κόντρα στο Μάλι, υπέστη μια δίκαιη ήττα. Στο πρώτο ημίχρονο είχε πολύ καλή εικόνα, στάθηκε άτυχη στο 18’, όταν έχασε πέναλτι, στο υπόλοιπο του ημιχρόνου δεν είδαμε καλές φάσεις. Στο δεύτερο 45λεπτο το Μάλι ανέβασε τέμπο, έγινε πιο κυριαρχικό, σκόραρε στο 60’ από στατική φάση και στη συνέχεια γύρισε αρκετά μέτρα πίσω, επέλεξε να διαχειριστεί το προβάδισμα. Του βγήκε σε καλό, αφού έξι λεπτά αργότερα βρήκε το 2-0, επικράτησε δίκαια.

Έδειξε ότι διαθέτει ποιότητα και καλά στοιχεία στο δημιουργικό κομμάτι, άξιζε σίγουρα ένα γκολ. Πλέον καλείται να πάρει σίγουρα τέσσερις πόντους κόντρα σε Ναμίμπια και Τυνησία, το έργο της είναι δύσκολο, σήμερα παίζει υπό πίεση.

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα τελευταία 5/6 ματς.

*Έρχεται από 4/6 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΑΜΙΜΠΙΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-0 επί της Τυνησίας στην πρεμιέρα του Κόπα Άφρικα. Το γκολ ο Χοτό στο 88’.

Σπουδαία νίκη πήρε η Ναμίμπια στην πρεμιέρα του Κόπα Άφρικα, έκανε την έκπληξη κόντρα στην Τυνησία. Ο αντίπαλος είχε αρκετά ζητήματα στο δημιουργικό κομμάτι, ήταν προβλέψιμος και χωρίς ταχύτητα στην κυκλοφορία της μπάλας, έδειξε να μην μπορεί να ξεπεράσει το άγχος του φαβορί. Οι περισσότερες πραγματικά καλές στιγμές ήταν για τη Ναμίμπια, που τελικά δικαιώθηκε στο φινάλε, βρήκε το γκολ και πανηγύρισε μια τεράστια νίκη.

Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο σκόρερ Χοτό, ωστόσο ο επιθετικός Σαλουλίλε έπαιζε σχεδόν μόνος του τον αντίπαλο, είχε υψηλότερο δείκτη xGoals απ’ όλη την Τυνησία μαζί! Ήταν η πρώτη νίκη για τη Ναμίμπια μετά από εννέα ματς στο Κόπα Άφρικα (0-2-7), όπως και η πρώτη φορά που κρατά το “μηδέν” στη διοργάνωση! Σήμερα θέλει νέα νίκη έτσι ώστε να εξασφαλίσει την πρόκριση, κλείνει τις υποχρεώσεις της κόντρα στο Μάλι.