*2η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Πάρμα. Ο Μαν άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Αντενούτσι (11′ πεν.) και Φολορούνσο (35′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μιχαίλα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον βαθμό επέστρεψε από το “Ennio Tardini” η Μπάρι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση που είχε γκολ, θέαμα και ανατροπές. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς αλλά δεν πτοήθηκε, ανατρέποντας τα δεδομένα στο 35′ με την γκολάρα του Φολορούνσο.

Έριξε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, την ώρα που δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση. “Θέλουμε να δώσουμε συνέχεια στη δουλειά που κάνουμε, στόχος μας αποτελεί πάντα η νίκη”, είπε ο προπονητής Μινιάνι. Θα πρέπει να γυρίσουμε εννέα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη των “πετεινών” επί της Μπάρι (2-1 εντός). Υπολογίζεται κανονικά ο Σετέρ, στην αποστολή οι Βίκαρι και Μπεντέτι.

ΜΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΑΛΕΡΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Περούτζια. Σκόραραν οι Μπρουνόρι με πέναλτι (25′) και Ελία (68′). Σκόραραν οι Μπρουνόρι με πέναλτι (25′) και Ελία (68′). Με δέκα αγωνίζονταν οι φιλοξενούμενοι από το 23′ (Λίζι).

Με το δεξί επέστρεψε στη Σέριε Β η Παλέρμο προσπερνώντας το εμπόδιο της Περούτζια (2-0 εντός). Μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Ελία βρέθηκε φάτσα με το αντίπαλο τέρμα, προτού ανατραπεί από τον Λίζι που αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Οι “αετοί” έκαναν το 1-0 από την άσπρη βούλα κι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο το αριθμητικό πλεονέκτημά τους στη συνέχεια.

“Ας διατηρήσουμε την αγωνιστική νοοτροπία που δείξαμε στην πρεμιέρα”, είπε ο προπονητής Κορίνι. Δανεικός από την Έμπολι αποκτήθηκε ο Στούλακ (ΜΕ), δεν υπολογίζεται για την αποψινή μάχη. Με τον ίδιο τρόπο αναμένεται να έρθει ο Σέγκρε (ΜΕ) από την Τορίνο. Η Παλέρμο παραμένει αήττητη σε τρεις εκτός έδρας αναμετρήσεις με την Μπάρι (2-1-0). Εκτός αποστολής τέθηκε ο Ντι Μαριάνο.