*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ίστλεϊ – Κιντερμίνστερ 2-1

*Πέντε σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, με δύο γκολ του Ράιτ στο δεύτερο ημίχρονο, στο 65’ και στο 89’.

Η Κιντερμίνστερ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, με αυτή να είναι μόλις η δεύτερη της ήττα στους εφτά τελευταίους αγώνες. Ομως έχει και μόνο μία νίκη σε αυτό το διάστημα.

Ειδικά στο γήπεδό της δεν κερδίζει στους έξι πιο πρόσφατους αγώνες, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών (από τρεις)!

Αυτή τη στιγμή είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -4 από μία θέση παραμονής, αλλά με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, κάτι που επηρεάζει και αρνητικά τη διαφορά τερμάτων της για τις ισοβαθμίες. Επομένως, αν δεν κερδίσει σήμερα, υποβιβάζεται και μαθηματικά!

Κιντερμίνστερ Στατιστικά

*3/4 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*13/24 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Ίστλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γιορκ με τέρμα του Κρολ στο 83ο λεπτό, αφού η αντίπαλος της είχε νωρίτερα δοκάρι και ενώ είχαν αποβληθεί δύο αντίπαλοι.

Η Ίστλεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γιορκ, με αυτή να είναι η δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη της, τρίτη στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Δείχνει λοιπόν τώρα τελευταία να έχει αλλάξει ρότα και να αποδίδει πολύ καλύτερα μακριά από την έδρα της!

Αυτή τη στιγμή είναι στην 16η θέση, έχοντας ξεφύγει αρκετά, στο +6 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού.