*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Τσάρλτον 2-0.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ντεμπελέ στο 53’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Εκπιτέτα στο 69’.

Θετικά στοιχεία άφησε στην ισοπαλία κόντρα στη Μπλάκπουλ. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς είχε μείνει πίσω στο σκορ λίγο νωρίτερα, ύστερα από την έντονη πίεση των γηπεδούχων.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετό καιρό, καθώς δεν πείθει με τις εμφανίσεις της. Αγνοεί τη νίκη εδώ και δεκατρείς αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, έχοντας αποτύχει να κρατήσει το μηδέν παθητικό σε όλες. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει εξίσου το δρόμο προς τα δίχτυα, παρ’ όλα αυτά δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα ώστε να αποσπάσει κάτι παραπάνω από μερικά ισόπαλα αποτελέσματα.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σέρκομπ στο 50’ και το 1-1 ο Μπιρντ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κόλινς στο 81’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Ντέρμπι. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, όμως πίεσε έντονα από εκείνο το σημείο και κατάφερε να το ανατρέψει όντας τρομερά αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της σήμερα και ίσως έχει την ευκαιρία να το πετύχει αφού βρίσκει μπροστά της την τραγική αμυντικά Τσάρλτον. Συνηθίζει να επιβάλλει το ρυθμό της, παρ’ όλα αυτά σκόραρε μόλις σε δύο από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της, με αποτέλεσμα να μετράει δύο νίκες (2-1-2).